Leśna terapia. W tych miejscach odpoczniesz i poczujesz bliskość z naturą
Slow travel
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Leśna terapia. W tych miejscach odpoczniesz i poczujesz bliskość z naturą

Potrzebujesz odrobiny wyciszenia i oderwania się od codziennego pędu? A może marzysz o chwili, w której możesz nareszcie wyłączyć telefon, by nikt Ci nie przeszkadzał? Znamy miejsca, w których zrealizujesz swoje plany! Na łonie natury, z dala od cywilizacji, a wszystko to w naszym pięknym kraju!

Podlasie

Niecałe 2 godziny jazdy autem z Warszawy wystarczy, by dotrzeć do regionu zwanego Zielonymi Płucami Polski, w którym będziemy mogli rozkoszować się soczystą zielenią i błogą ciszą. Na Podlasiu żaden miłośnik natury nie będzie się nudził! Puszcza Knyszyńska, Puszcza Białowieska, Dolina Rospudy, Puszcza Augustowska… To tylko niektóre miejsca, które są idealne na wypoczynek na łonie natury.

Jezioro Wulpińskie

Jeżeli lubisz spędzać czas nad jeziorem, ale Mazury są dla Ciebie zbyt tłoczne, mamy na to radę! Koniecznie odwiedź Jezioro Wulpińskie (zwane także Tomaszkowskim), znajdujące się na granicy Warmii i Mazur. Na linii brzegowej jeziora położone są maleńkie wioski, w których na próżno szukać tłumów. Wschodnia część jeziora jest objęta strefą ciszy, co sprzyja relaksowaniu się i wyciszeniu.

Kaszuby

Kaszuby znajdują się na 11. miejscu rankingu 44. największych „ukrytych skarbów” Europy. Niezmierzone połacie lasów, pól, łąk i jezior to raj dla prawdziwych miłośników spędzania czasu na łonie natury. Jeżeli cenisz sobie aktywny wypoczynek, na Kaszubach czekają na Ciebie doskonałe warunki do jazdy rowerem oraz na spływ kajakowy.

Mierzeja Sarbska i Przylądek Stilo

Mierzeja Sarbska wraz z Przylądkiem Stylo to najmniej zagospodarowany teren nad Bałtykiem. Zamiast parawanów, pana sprzedającego prażoną kukurydzę i wszechobecnego gwaru, znajdziesz jedynie szum fal, wiatru i krzyki mew. Jeżeli do tej pory polskie morze odstraszało Cię wszechobecną komercją i kiczem, koniecznie wybierz się nad Mierzeję Sarbską!

Roztocze

Roztocze to malownicza kraina położona na terenie południowo-wschodniej Polski, łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Wypoczniesz tu na terenie ogromnego kompleksu leśnego Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej, podziwiając wydmy, jary, wąwozy i bagna. Natomiast na południowych obrzeżach Zwierzyńca znajdziemy Stawy Echo – kiedyś popularne kąpielisko, dziś powoli zapomniane i wysychające zbiorniki wodne. Mimo słabnącej atrakcyjności, nadal odnajdziemy tam malownicze tereny, zachęcające do chwili wytchnienia.

Puszcza Piska

Choć Mazury w sezonie są oblegane przez dzikie tłumy, zachowały się miejsca z dala od wszechobecnego zgiełku. Jednym z nich jest Puszcza Piska. Lasy sosnowe, liczne jeziora oraz bogata fauna i flora zachęcają do tego, by zostawić na chwilę swoje codzienne sprawy i dać się porwać w ramiona natury.

Beskid Niski

Przenieśmy się na chwilę w góry, do miejsca, które jest rajem dla osób, które potrzebują wyciszenia. Gdy mamy ochotę „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”, to właśnie Beskid Niski zaprasza nas w swoje skromne progi. Tereny te nazywane są najdzikszymi z polskich gór. Może nie należą do najwyższych, jednak zdecydowanie zachwycają swoją bogatą fauną i florą.

Uroczysko Krzywa Góra

Nieopodal Warszawy, w Kampinoskim Parku Narodowym znajdują się porośnięte lasem mokradła, piaszczyste wydmy i wszystko to, czego potrzeba, by odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta. Wyjątkową kryjówką dla osób spragnionych odpoczynku jest Uroczysko Krzywa Góra – dostać się do niego można szlakiem łącznikowym oznaczonym kolorem żółtym. I choć droga nie należy do najłatwiejszych, to widoki po drodze i cel, do którego zmierzamy, wynagradza każdy trud!

Zdj. główne: Irina Iriser/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie produkty higieniczne dla twojej firmy?
Jak wybrać odpowiednie produkty higieniczne dla twojej firmy?
Odkryj kluczowe kryteria wyboru produktów higienicznych dla firm, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracownikom. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupach.
Garderoba kapsułowa – garść przydatnych wskazówek, które pomogą Ci ją stworzyć
Garderoba kapsułowa – garść przydatnych wskazówek, które pomogą Ci ją stworzyć
Pożegnaj raz na zawsze bałagan w szafie. Stwórz własną garderobę kapsułową!
Jedna torebka – wiele możliwości stylizacyjnych, poznaj najlepsze triki!
Jedna torebka – wiele możliwości stylizacyjnych, poznaj najlepsze triki!
W naszym artykule pokazujemy, że istnieje torebka uniwersalna, która pasuje do każdej stylizacji. Wystarczy tylko poznać kilka łatwych trików.
Ostatnie wpisy