Bynamesakke – kwintesencja garderoby kapsułowej
MarkiSlow fashion
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bynamesakke – kwintesencja garderoby kapsułowej

Na topie jest obecnie minimalizm kojarzący się z klasą i gracją. To pojęcie doskonale opisuje także garderobę kapsułową, czyli tzw. capsule wardrobe. Co to dokładnie jest i co warto o niej wiedzieć?

Postaw na ubrania, w których będziesz czuć się komfortowo

Nieważne, jakiej jakości, byle było ich wiele – jeszcze do niedawna znaczna część współczesnych kobiet tak postrzegała ubrania, liczyła się sama chęć ich posiadania. W końcu im więcej, tym lepiej, efektowniej, szykownej, z szansą na stworzenie nietuzinkowych stylizacji. Obecnie odchodzi się od tego masowego trendu. Panie wolą postawić na mniejszą ilość ubrań w szafie, ale lepszej jakości i określanych mianem bazowych, czyli takich, które sprawdzą się w różnych kombinacjach.

Na początek wyjaśnijmy samo pojęcie garderoby kapsułowej. Po raz pierwszy ten termin pojawił się w latach 70. XX wieku. Capsule wardrobe, bo tak brzmi oryginalna nazwa, nie tłumaczymy dosłownie, ponieważ nie oznacza to zamykania ubrań w specyficznej kapsule. Chodzi o przemyślane dobieranie odzieży, a także odpowiednich do niej dodatków.

Styliści sugerują, że garderoba kapsułowa powinna składać się z maksymalnie 20–40 sztuk odzieży, choć oczywiście jest to jedynie orientacyjna liczba. Warto nadmienić, że do tej puli nie wlicza się bielizny, ubrań sportowych ani dodatków, np. torebek, okularów przeciwsłonecznych czy akcesoriów do włosów.

Bynamesakke to polska marka modowa, która stawia właśnie na kapsułowe kolekcje. Ubrania są tak dobierane, by komponowały się w różnych stylizacjach i można było je nosić niezależnie od pory roku. Początki marki Bynamesakke sięgają 2008 roku – wówczas ruszyły produkcje pierwszych bawełnianych kolekcji T-shirtów oraz szali. Bynamesakke to niszowa marka typu basic.

Bazowe ubrania w kobiecej i męskiej garderobie

W szafie zarówno kobiecej, jak i męskiej powinna znajdować się taka odzież, którą swobodnie będzie można łączyć ze sobą na różne sposoby. Warto postawić na neutralne kolory, żeby pasowały do wielu stylizacji. By stworzyć garderobę kapsułową, warto zdecydować się na ubrania jak najbardziej uniwersalne. Powinny mieć ponadczasowe kroje, ale klasyczne fasony, żeby dobrze wyglądały na różnych typach sylwetek. Na przykład warto, by w kobiecej szafie znalazły się mała czarna (must-have wśród sukienek), klasyczne jeansy, zarówno biały, jak i czarny top, prosta krojem marynarka, czerwone szpilki, a także ciemne baleriny. 

Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, powinni zaopatrzyć się również w klasyczne spodnie jeansowe, wygodne obuwie – w tym lakierki, białą koszulę z długim rękawem, oczywiście najlepiej dopasowaną do sylwetki. Można postawić także na stylową kamizelkę, którą można nałożyć na koszulę, można ją również nosić do garniturowych spodni. Oczywiście garnitur – to jest część męskiego ubioru, którą panowie powinni mieć w swoich szafach.

Zdj. główne: Alyssa Strohmann/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*