Skórzane buty z ananasa, winogron i jabłek. Poznajcie polską markę Bohema Clothing
Marki
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Skórzane buty z ananasa, winogron i jabłek. Poznajcie polską markę Bohema Clothing

Coraz więcej słyszy się o ekologicznych materiałach, z których przygotowuje się obuwie. Choć najpopularniejsze są buty z ananasa, na znaczeniu zyskują również inne materiały, a wśród nich na uwagę zasługuje kaktus.

Wyjątkowo proekologiczna marka

W ostatnim czasie na rynku zdaje się królować Pinatex, czyli skóra wykonana z liści ananasa. Obecnie jednak pojawił się silny rywal, a dokładnie skóra z kaktusa nazywana Desserto. Materiał ten jest wykorzystywany obecnie przez polską markę zajmującą się produkcją obuwia – Bohema Clothing. Jest to proekologiczna forma produkcji, która nie krzywdzi zwierząt. Ekologia przyświeca wielu światowym markom, dlatego też niejedna firma zrezygnowała z korzystania ze zwyczajnych „ekoskór”, które wciąż pozostają sztucznym, szkodliwym dla środowiska rozwiązaniem. 

Zjawiskowy design Bohema Clothing

Innowacyjne zastosowanie różnorodnych materiałów roślinnych coraz silniej wchodzi na rynek modowy. Wielu projektantów uważa, że materiały roślinne są przyszłością branży. Popularność butów z ananasa tylko to potwierdza. W Polsce jest marka, która tworzy buty ze skór roślinnych. Bohema Clothing wykorzystuje liście ananasa Pinatex, skórę z winogron Vegea oraz skórę z jabłek. Jest to pierwsza firma na świecie, która wykonuje buty wykorzystane ze skóry z kaktusa. Kunsztowne, ręczne wykonanie projektów z materiałów przyjaznych planecie sprawia, że jest to rozwiązanie warte uwagi. Skąd w ogóle wziął się pomysł na stworzenie takiej marki? 

Skąd pomysł na Bohema Clothing?

Za stworzenie marki odpowiadają Wiola i Sebastian Szypuła. Interesując się innowacyjnymi rozwiązaniami dbającymi o ekologię i naturalne środowisko, zauważyli oni, że istnieją wyraźne braki w modzie, jeśli chodzi o dostępne dla wegan opcje. W odpowiedzi na zapotrzebowanie postanowili stworzyć markę z produktami z naturalnej skóry. Najpierw zaczęli tworzyć obuwie z Pinatexu, prezentując kolekcję butów Bohema Swan. Widząc, że istnieje więcej rozwiązań, postanowili rozszerzyć swoją kolekcję o powstający w Meksyku materiał Desserto. Jest to jeden z najnowszych materiałów, który zaprezentowany został na Międzynarodowych Targach Skórzanych Lineapelle 2019 w Mediolanie. Tym samym polska firma była pierwszą na świecie, która doceniła możliwości, jakie daje meksykański materiał.

Niesamowita skóra z kaktusa

Skóra z kaktusa jest tak wyjątkowa, jak same kaktusy. Rośliny te rosną w trudnych warunkach, więc są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Analizy sugerują, że buty wykonane z takiego materiału powinny wytrzymać nawet ponad dekadę. Sama skóra z kaktusa powstaje poprzez połączenie sproszkowanej opuncji oraz bawełny. Sprawia to, że Desserto jest uznawane za w pełni wegański materiał, idealnie wpasowujący się w potrzeby branży obuwniczej. Co więcej, materiał ten cechuje się częściową biodegradowalnością, ma także parametry wymagane w przemyślenie modowym m.in. właśnie przy wyrobie skórzanego obuwia.

Co wyróżnia buty z kaktusa na tle pinatexu?

Marka Bohema Clothing na początku wykorzystywała skórę z liści ananasa. Pinatex stał się tym samym wyjątkowym materiałem wykorzystywanym przez tę markę. Ma on charakterystyczne marszczenie, natomiast Desserto jest materiałem o zupełnie innej strukturze. Gładka, podobna do skóry odzwierzęcej skóra z kaktusa pozwala wprowadzić do oferty nowe, wyjątkowe modele, które odpowiadać będą na potrzeby klientów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne trendy w dekorowaniu ogrodowych stołów
Nowoczesne trendy w dekorowaniu ogrodowych stołów
W tym artykule, zaprezentujemy najnowsze koncepcje dekoracji ogrodowych stołów, inspirujące akcesoria, a także pomożemy odkryć różnorodność obrusów na stół ogrodowy.
Jak profesjonalna likwidacja mieszkań ułatwia proces przeprowadzki?
Jak profesjonalna likwidacja mieszkań ułatwia proces przeprowadzki?
Zdobądź wiedzę o tym, jak profesjonalne usługi likwidacji mieszkań mogą uprościć i przyspieszyć proces przeprowadzki. Dowiedz się, na czym polega ta usługa i jakie korzyści niesie dla osób przeprowadzających się.
Jak wykorzystać marmur w nowoczesnym wykończeniu wnętrz?
Jak wykorzystać marmur w nowoczesnym wykończeniu wnętrz?
Odkryj zastosowanie marmuru w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Dowiedz się, jak ten naturalny materiał dodaje elegancji i stylu dowolnej przestrzeni.
Ostatnie wpisy