Nocleg w jurcie. Nietypowy pomysł na wakacje
Slow travel
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nocleg w jurcie. Nietypowy pomysł na wakacje

Tradycyjnym domem m.in. mongolskich koczowników jest jurta. W ostatnich czasach stała się ona szczególnie popularnym miejscem na odpoczynek. Dlaczego więc nocleg w jurcie wart jest naszej uwagi?

Czym są jurty?

Na terenie Azji Centralnej znajdują się potężne połacie niezwykle malowniczych stepów. To właśnie na tych terenach natkniemy się na wiele charakterystycznych domów-namiotów. Nazywane są one jurtą, co jest określeniem tureckim. Sama budowla jest niezwykle prosta i praktycznie niezmienna od setek lat. Na drewnianym szkielecie rozpostarte są przede wszystkim zwierzęce skóry, sfilcowana wełna lub płótno. Dzięki wykorzystaniu tych materiałów, a także nadaniu budowli owalnego, symetrycznego kształtu są one niezwykle odporne na zmienne warunki klimatyczne. Nie straszny jest im deszcz oraz porywisty wiatr, a także duże ilości śniegu. Takie domostwa cieszą się coraz większą popularnością. 

Dlaczego warto zdecydować się na nocleg w jurcie?

Zakładane w Polsce oraz Europie jurty z oczywistych względów muszą być dostosowane do specyfiki naszego klimatu. Po uwzględnieniu czynników atmosferycznych charakterystycznych dla naszego regionu wiele miejsc, w których spragnieni odpoczynku na łonie natury turyści mogą poczuć się jak na azjatyckich stepach. Nocleg w jurcie pozwala znaleźć ukojenie i odpoczynek od trudów codzienności. Powracając do natury, dajemy sobie możliwość relaksu w przyjemnych, korzystnych dla nas warunkach. Czujemy się zrelaksowani, co jest szczególnie istotne w kontekście zabieganego trybu życia, który prowadzimy na co dzień. Co więcej, ten wyjątkowy odpoczynek jest dobrym rozwiązaniem nie tylko w cieplejsze miesiące, ale również i zimą. Możemy poczuć wtedy zimową aurę, a jurta na pewno ochroni nas przed mrozem. Taki nocleg gwarantuje nam poczucie wolności i niezależności, czego nieraz brakuje nam na co dzień. 

Przestrzenie wypoczynkowe z 4rest camp

Zachęty do odpoczynku na łonie natury znaleźć można m.in. na 4rest Camp – stronie przedstawiającej 4 jurty wypoczynkowe umieszczone na pograniczu Kaszub i Kociewia. Choć wygląd zewnętrzny w pełni przypomina rozwiązania znane z azjatyckich stepów, w środku każdej jurty znajdziemy nowoczesną powierzchnię przystosowaną do wymogów gości. Miejsca wypoczynkowe 4rest Camp umieszczone są w niezwykle malowniczym krajobrazie znajdującym się w pobliżu jeziora. Nocleg w jurcie to niejedyna atrakcja, która sprawia, że warto wyrwać się z miejskiego zgiełku. Spacery, przebywanie na łonie natury, czy nawet kąpiele w balii to doskonałe sposoby na regenerację. Takie miejsce do wypoczynku znajduje się nie tylko na Pomorzu. 

Buczynowe jurty, czyli Beskidy Niskie po mongolsku

Istnieje wyjątkowa, wyżynno-górska alternatywa dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Mowa tu o buczynowych jurtach znajdujących się w Beskidach Niskich. To właśnie tu założone zostały całoroczne jurty mongolskie, które zapewniają piękne widoki. Umieszczone w Beskidzie Niskim jurty stwarzają idealną możliwość do tzw. glampingu, czyli ekskluzywnego campingu. Jurta, choć tradycyjnie kojarzona z azjatyckimi stepami, jest rozwiązaniem, które znajduje swoje zastosowanie w praktycznie każdych warunkach. Nocleg w buczynowej  jurcie jest znakomitą alternatywą dla miłośników górskich klimatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować eko przyjęcie?
Jak zorganizować eko przyjęcie?
Planujesz grilla, urodziny czy po prostu letnie spotkanie ze znajomymi? Zobacz, jak zorganizować ekologiczne garden party.
Jak stylizować spodnie oversize?
Jak stylizować spodnie oversize?
Zastanawiasz się, jak wystylizować oversize'owe spodnie? Oto nasze pomysły!
Poradnik wyboru wideodomofonu z Wi-Fi – kluczowe aspekty do rozważenia
Poradnik wyboru wideodomofonu z Wi-Fi – kluczowe aspekty do rozważenia
Odkryj kluczowe czynniki decydujące o wyborze idealnego wideodomofonu z Wi-Fi. Zapewniamy praktyczne porady, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.
Ostatnie wpisy