Nocleg w jurcie. Nietypowy pomysł na wakacje
Slow travel
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nocleg w jurcie. Nietypowy pomysł na wakacje

Tradycyjnym domem m.in. mongolskich koczowników jest jurta. W ostatnich czasach stała się ona szczególnie popularnym miejscem na odpoczynek. Dlaczego więc nocleg w jurcie wart jest naszej uwagi?

Czym są jurty?

Na terenie Azji Centralnej znajdują się potężne połacie niezwykle malowniczych stepów. To właśnie na tych terenach natkniemy się na wiele charakterystycznych domów-namiotów. Nazywane są one jurtą, co jest określeniem tureckim. Sama budowla jest niezwykle prosta i praktycznie niezmienna od setek lat. Na drewnianym szkielecie rozpostarte są przede wszystkim zwierzęce skóry, sfilcowana wełna lub płótno. Dzięki wykorzystaniu tych materiałów, a także nadaniu budowli owalnego, symetrycznego kształtu są one niezwykle odporne na zmienne warunki klimatyczne. Nie straszny jest im deszcz oraz porywisty wiatr, a także duże ilości śniegu. Takie domostwa cieszą się coraz większą popularnością. 

Dlaczego warto zdecydować się na nocleg w jurcie?

Zakładane w Polsce oraz Europie jurty z oczywistych względów muszą być dostosowane do specyfiki naszego klimatu. Po uwzględnieniu czynników atmosferycznych charakterystycznych dla naszego regionu wiele miejsc, w których spragnieni odpoczynku na łonie natury turyści mogą poczuć się jak na azjatyckich stepach. Nocleg w jurcie pozwala znaleźć ukojenie i odpoczynek od trudów codzienności. Powracając do natury, dajemy sobie możliwość relaksu w przyjemnych, korzystnych dla nas warunkach. Czujemy się zrelaksowani, co jest szczególnie istotne w kontekście zabieganego trybu życia, który prowadzimy na co dzień. Co więcej, ten wyjątkowy odpoczynek jest dobrym rozwiązaniem nie tylko w cieplejsze miesiące, ale również i zimą. Możemy poczuć wtedy zimową aurę, a jurta na pewno ochroni nas przed mrozem. Taki nocleg gwarantuje nam poczucie wolności i niezależności, czego nieraz brakuje nam na co dzień. 

Przestrzenie wypoczynkowe z 4rest camp

Zachęty do odpoczynku na łonie natury znaleźć można m.in. na 4rest Camp – stronie przedstawiającej 4 jurty wypoczynkowe umieszczone na pograniczu Kaszub i Kociewia. Choć wygląd zewnętrzny w pełni przypomina rozwiązania znane z azjatyckich stepów, w środku każdej jurty znajdziemy nowoczesną powierzchnię przystosowaną do wymogów gości. Miejsca wypoczynkowe 4rest Camp umieszczone są w niezwykle malowniczym krajobrazie znajdującym się w pobliżu jeziora. Nocleg w jurcie to niejedyna atrakcja, która sprawia, że warto wyrwać się z miejskiego zgiełku. Spacery, przebywanie na łonie natury, czy nawet kąpiele w balii to doskonałe sposoby na regenerację. Takie miejsce do wypoczynku znajduje się nie tylko na Pomorzu. 

Buczynowe jurty, czyli Beskidy Niskie po mongolsku

Istnieje wyjątkowa, wyżynno-górska alternatywa dla miłośników odpoczynku na łonie natury. Mowa tu o buczynowych jurtach znajdujących się w Beskidach Niskich. To właśnie tu założone zostały całoroczne jurty mongolskie, które zapewniają piękne widoki. Umieszczone w Beskidzie Niskim jurty stwarzają idealną możliwość do tzw. glampingu, czyli ekskluzywnego campingu. Jurta, choć tradycyjnie kojarzona z azjatyckimi stepami, jest rozwiązaniem, które znajduje swoje zastosowanie w praktycznie każdych warunkach. Nocleg w buczynowej  jurcie jest znakomitą alternatywą dla miłośników górskich klimatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
City break w Twoim kraju! Gdzie wybrać się na weekend w Polsce?
City break w Twoim kraju! Gdzie wybrać się na weekend w Polsce?
Prezentujemy 9 polskich miast, w których zobaczysz wiele interesujących miejsc i unikniesz tłumu turystów!
Jak stylizować spodnie oversize?
Jak stylizować spodnie oversize?
Zastanawiasz się, jak wystylizować oversize'owe spodnie? Oto nasze pomysły!
Ubrania i dodatki w stylu vintage, które łatwo znajdziesz w second-handach
Ubrania i dodatki w stylu vintage, które łatwo znajdziesz w second-handach
Stylizacje vintage są modne od kilku sezonów i raczej nie zapowiada się, by w najbliższych latach miało się cokolwiek w tej kwestii zmienić. Jak więc kupić takie ubrania za grosze w second-handach?
Ostatnie wpisy