Te miejsca warto zobaczyć w Belgii
Slow travel
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Te miejsca warto zobaczyć w Belgii

Artykuł sponsorowany

Planujesz wakacje na zachodzie? Szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, które na długo pozostaną w Twojej pamięci? Sprawdź, jakie miejsca musisz zobaczyć, odwiedzając Belgię.

Belgia to raj dla turystów

Piękne rynki, miejsca dawnych bitew, muzea i zabytki – jak w każdym kraju, i tutaj są one rozsiane po wielu pięknych miastach. Ich niepowtarzalny urok z pewnością na długo zostaną w Twoich wspomnieniach, więc postaraj się zatrzymać na dwa lub trzy dni w każdym mieście, które chcesz zobaczyć. Bez wątpienia każde z nich warto zwiedzić, a jest to możliwe dzięki doskonałej komunikacji trasami kolejowymi. Pod względem transportu Belgia należy do naprawdę dobrze zorganizowanych państw i zapewnia swoim gościom możliwość szybkiego poruszania się między ważnymi ośrodkami. Jedynym problemem może okazać się przejechanie z Polski do Belgii, a jeśli wciąż nie masz jeszcze pomysłu na tę trasę, koniecznie sprawdź ofertę przewoźników dostępną tutaj: https://interbus-net.pl/przewozy-do-belgii/.

Bruksela

Bruksela to stolica Belgii. Znajduje się tutaj mnóstwo muzeów, a miasto ma w sobie coś z barokowego przepychu. Warto zobaczyć przede wszystkim Grote Markt, przy którym stoją kamienice z XVIII wieku, ale cała historyczna część Brukseli jest piękna i godna uwagi. Miasto ma też niezwykle ciekawe tradycje – na przykład raz na dwa lata na Grand Platz układa się dywany z kwiatów, na początku lata organizowane jest wydarzenie o nazwie Ommegang – jest to parada historyczna upamiętniająca przyjazd Karola V do Brukseli – a w niedalekim Waterloo co kilka lat odbywają się rekonstrukcje ostatniej bitwy Napoleona Bonaparte.

Brugia

Brugia to miasto-ośrodek przemysłowy z niezwykłym, urbanistycznym klimatem i zachwycającymi zakątkami. Jest nazywana „Flamandzką Wenecją” i uważana za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Żadne z tych określeń nie powstało przez przypadek! Centrum jet wypełnione kanałami, zabytkami, świątyniami i muzeami. Na szczególną uwagę bez wątpienia zasługuje Bazylika Świętej Krwi oraz Katedra Świętego Salwatora. Oba zabytki pochodzą z XII wieku. Zresztą, w całym mieście łatwo odnieść wrażenie, że przeniosłeś się do czasów średniowiecznej świetności, rycerskich turniejów i królewskich uczt.

Antwerpia

Jeżeli Brugia słynie ze swoich kanałów, wieści o Antwerpii z pewnością rozniosły się dzięki jej bogactwu. Powstałą tu pierwsza na świecie giełda, a na rynkach od wieków handlowano diamentami. Mimo przepływających przez nią złotodajnych szlaków handlowych, Antwerpia zachowała swój spokojny, urokliwy klimat. Znajduje się tu zabytkowy dworzec Antwerpen-Cntraal (jeden z najpiękniejszych na świecie), zamek Het Steen i Katedra Najświętszej Marii Panny. Z pewnością warto też zajrzeć do Muzeum Rubensa i Ratusza, uważanego za jeden z najważniejszych zabytków renesansu. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Paul Deetman

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny biokominek do swojego domu: przewodnik krok po kroku
Jak wybrać idealny biokominek do swojego domu: przewodnik krok po kroku
Odkryj swój drogowskaz do wyboru biokominka twojego marzenia. Porady o różnych typach, atutach oraz tym, jak dobrać właściwy model do swojego wnętrza.
Leśne kąpiele shinrin-yoku
Leśne kąpiele shinrin-yoku
Chcesz poprawić sobie nastrój i odstresować się, ale nie wiesz jak? Spróbuj kąpieli leśnych shinrin-yoku i wzmocnij swoją więź z matką naturą!
Co zabrać w góry?
Co zabrać w góry?
Podpowiadamy, jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu w góry.
Ostatnie wpisy