Te miejsca warto zobaczyć w Belgii
Slow travel
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Te miejsca warto zobaczyć w Belgii

Artykuł sponsorowany

Planujesz wakacje na zachodzie? Szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, które na długo pozostaną w Twojej pamięci? Sprawdź, jakie miejsca musisz zobaczyć, odwiedzając Belgię.

Belgia to raj dla turystów

Piękne rynki, miejsca dawnych bitew, muzea i zabytki – jak w każdym kraju, i tutaj są one rozsiane po wielu pięknych miastach. Ich niepowtarzalny urok z pewnością na długo zostaną w Twoich wspomnieniach, więc postaraj się zatrzymać na dwa lub trzy dni w każdym mieście, które chcesz zobaczyć. Bez wątpienia każde z nich warto zwiedzić, a jest to możliwe dzięki doskonałej komunikacji trasami kolejowymi. Pod względem transportu Belgia należy do naprawdę dobrze zorganizowanych państw i zapewnia swoim gościom możliwość szybkiego poruszania się między ważnymi ośrodkami. Jedynym problemem może okazać się przejechanie z Polski do Belgii, a jeśli wciąż nie masz jeszcze pomysłu na tę trasę, koniecznie sprawdź ofertę przewoźników dostępną tutaj: https://interbus-net.pl/przewozy-do-belgii/.

Bruksela

Bruksela to stolica Belgii. Znajduje się tutaj mnóstwo muzeów, a miasto ma w sobie coś z barokowego przepychu. Warto zobaczyć przede wszystkim Grote Markt, przy którym stoją kamienice z XVIII wieku, ale cała historyczna część Brukseli jest piękna i godna uwagi. Miasto ma też niezwykle ciekawe tradycje – na przykład raz na dwa lata na Grand Platz układa się dywany z kwiatów, na początku lata organizowane jest wydarzenie o nazwie Ommegang – jest to parada historyczna upamiętniająca przyjazd Karola V do Brukseli – a w niedalekim Waterloo co kilka lat odbywają się rekonstrukcje ostatniej bitwy Napoleona Bonaparte.

Brugia

Brugia to miasto-ośrodek przemysłowy z niezwykłym, urbanistycznym klimatem i zachwycającymi zakątkami. Jest nazywana „Flamandzką Wenecją” i uważana za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Żadne z tych określeń nie powstało przez przypadek! Centrum jet wypełnione kanałami, zabytkami, świątyniami i muzeami. Na szczególną uwagę bez wątpienia zasługuje Bazylika Świętej Krwi oraz Katedra Świętego Salwatora. Oba zabytki pochodzą z XII wieku. Zresztą, w całym mieście łatwo odnieść wrażenie, że przeniosłeś się do czasów średniowiecznej świetności, rycerskich turniejów i królewskich uczt.

Antwerpia

Jeżeli Brugia słynie ze swoich kanałów, wieści o Antwerpii z pewnością rozniosły się dzięki jej bogactwu. Powstałą tu pierwsza na świecie giełda, a na rynkach od wieków handlowano diamentami. Mimo przepływających przez nią złotodajnych szlaków handlowych, Antwerpia zachowała swój spokojny, urokliwy klimat. Znajduje się tu zabytkowy dworzec Antwerpen-Cntraal (jeden z najpiękniejszych na świecie), zamek Het Steen i Katedra Najświętszej Marii Panny. Z pewnością warto też zajrzeć do Muzeum Rubensa i Ratusza, uważanego za jeden z najważniejszych zabytków renesansu. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Paul Deetman

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy minimalistyczna garderoba to klucz do zrównoważonej mody?
Czy minimalistyczna garderoba to klucz do zrównoważonej mody?
Zapraszamy do odkrywania, jak minimalistyczna szafa może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju branży modowej. Poznaj korzyści i wskazówki, jak zastosować minimalizm w swojej garderobie.
Moda na kiszonki – jak je samemu przyrządzić w domu?
Moda na kiszonki – jak je samemu przyrządzić w domu?
Chcesz samodzielnie przygotować w domu smaczne i zdrowe kiszonki? Sprawdź, jak to zrobić!
Pomysły na staycation, czyli wakacje w domu
Pomysły na staycation, czyli wakacje w domu
Wakacje w domu – jak sprawić aby były równie niezapomniane jak egzotyczne wyprawy? Sprawdź, czym jest holistay!
Ostatnie wpisy