3 malownicze miejsca w Polsce, które warto zobaczyć
Slow travel
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

3 malownicze miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

Artykuł sponsorowany

Planujesz urlop lub weekendowy wyjazd? W Polsce znajduje się wiele spektakularnych miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji. Przeczytaj, jakie trzy lokalizacje są szczególnie polecane.

Kierunek: Bielsko- Biała i Beskid Śląski

Jeśli lubisz górskie wędrówki, z pewnością zachwyci Cię Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, który obejmuje porośnięte lasem pasma górskie Czantorii oraz Baraniej Góry. Na terenie Parku znajdują się zarówno łatwe ścieżki spacerowe, jak i trudniejsze szlaki dla doświadczonych turystów. To świetny kierunek dla osób, które pragną odpocząć od zgiełku miasta i lubią odpoczywać w sposób aktywny. Na szlaku można podziwiać piękne krajobrazy, malownicze górskie potoki, skały oraz groty. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego jest położony na granicy Polski z Czechami. Na trasie można zobaczyć charakterystyczne skałki piaskowce, których część stanowi pomniki przyrody, a pobliskie jaskinie udzielają schronienia wielu gatunkom nietoperzy. Rozwinięta sieć szlaków oraz liczne schroniska pozwalają dokładnie poznać ten teren. Jako punkt wypadowy można obrać Wisłę, Ustroń lub Szczyrk. Jeśli planujesz wybrać się do Parku z dziećmi, koniecznie zabierz je także do Leśnego Parku Niespodzianek, ogrodu zoologicznego mieszczącego się w Ustroniu. Znajdziesz tam wiele ścieżek edukacyjnych, na których maluchy będą miały okazję, żeby poobserwować i pogłaskać różne zwierzęta. Natomiast w Bielsku Białej, mieście zwanym potocznie polskim Małym Wiedniem, warto zobaczyć m.in. Muzeum Historyczne, a także wybrać się do Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały kultowe bajki, takie jak “Bolek i Lolek” czy “Reksio”. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się, jak przebiegał proces tworzenia animacji.

Jezioro Solińskie i okolice

Będąc na terenie województwa podkarpackiego, warto zobaczyć niedużą miejscowość – Solinę, usytuowaną nad Jeziorem Solińskim. Miłośnicy zapierających dech w piersi widoków na pewno docenią podróż najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce, rozpiętą nad pięknym jeziorem. Przejazd w wagoniku dostarcza wielu wrażeń i pozwala podziwiać z lotu ptaka imponującą panoramę Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz zaporę, która pełni funkcję miejscowego deptaka, a przy tym mieści się w niej elektrownia wodna. Na Górze Jawor warto wejść na wieżę widokową z otwartym tarasem, wypić kawę w przeszklonej kawiarni i spróbować regionalnych przysmaków w pobliskiej karczmie Jawor. Solina to także świetna baza wypadowa na pobliskie szczyty górskie. Na wzgórzach otaczających miejscowość znajdują się doskonałe trasy na spacery oraz wycieczki rowerowe.

Kolorowe Jeziora w Rudawskim Parku Krajobrazowym

Na Dolnym Śląsku, nieopodal wsi Wieściszowice leżą cztery Kolorowe Jeziorka, które powstały w miejscu nieczynnych niemieckich kopalni. Jeziorka żółte, purpurowe, błękitne oraz zielone znajdują się na malowniczym szlaku biegnącym na Wielką Kopę, czyli najwyższy szczyt wschodniej części Rudawskiego Parku. W pobliżu znajduje się również ścieżka edukacyjna w Miedziance – mieście, które zniknęło, oraz Rzemieślniczy Browar Miedzianka, co pozwala zaplanować ciekawy wypad na weekend. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Rafał Klusek

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega pielęgnacja w rytmie slow?
Na czym polega pielęgnacja w rytmie slow?
Czy wiesz, że stosowanie kosmetyków na bazie naturalnych ekstraktów podczas codziennej pielęgnacji przynosi bardzo korzystne efekty? Cera stanie się dogłębnie nawilżona, promienna i pełna blasku.
Znaczenie sensoryki w nauce dzieci
Znaczenie sensoryki w nauce dzieci
W świecie pełnym bodźców sensorycznych nauka poprzez zmysły stanowi klucz do otwarcia drzwi do wszechstronnego rozwoju dzieci
Jak wybrać idealne rolety dzień noc do twojego wnętrza?
Jak wybrać idealne rolety dzień noc do twojego wnętrza?
Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który pomoże Ci wybrać najbardziej efektywne rolety dzień noc dla Twojego domu, zapewniając elegancki wygląd i odpowiednie oświetlenie.
Ostatnie wpisy