Podczas podróży możemy odetchnąć, odpocząć od codziennych obowiązków oraz skupić się na wyciszeniu i naładowaniu akumulatorów. Jak zapewnić sobie najlepsze ku temu warunki? Wybierz hotel butikowy, czyli kameralny i luksusowy obiekt o wysokim standardzie, zapewniający spokój i intymność. Przygotowaliśmy listę najciekawszych hoteli butikowych w Polsce.
Czterogwiazdkowy hotel butikowy z 2012 roku położony na szczycie wzniesienia w Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd, a jednocześnie dobra baza wypadowa do Krakowa, Częstochowy oraz Katowic. Sprawdzi się nie tylko dla osób potrzebujących wyciszenia, ale też ceniących sobie aktywny wypoczynek. Poziom 511 to także piękne pokoje, smaczna kuchnia oparta na lokalnych produktach i strefa wellness z 20-metrowym basenem ze źródlaną wodą, z sauną i jacuzzi, a także strefa chilloutu pośród drzew. Można ponadto zwiedzić ruiny zamków albo odwiedzić zabytkowe kościoły i muzea. W hotelu odbywają się koncerty jazzowe i pokazy kulinarne, a latem także kino plenerowe.
Tym razem obiekt położony w sercu dzikiej przyrody, nieopodal Białki Tatrzańskiej i Jeziora Czorsztyńskiego oraz Pienińskiego Parku Narodowego. Doskonałe miejsce do wyciszenia, tutaj luksus miesza się z minimalizmem, a nowoczesność z tradycją. W ofercie hotelu mamy basen solankowy, grotę solną, pokój relaksacyjny i sauny oraz gabinety masażu, światłoterapii i muzykoterapii, gabinet kosmetyczny i siłownię. W ciekawy sposób połączono tutaj surowe drewno, szkło i kamień.
Idealne połączenie zielonej i minimalistycznej architektury z budownictwem pasywnym. Do użytku gości jest dziesięć oryginalnych pokoi, z których każdy jest poświęcony cnocie, grzechowi lub artyście – np. Pycha, Chciwość, Gniew, Wiara, Miłość. Z głównej sali z jadalnią wychodzi się przez szklane drzwi do tzw. Szklarni, czyli bardzo jasnego i bardzo wysokiego pomieszczenia.
Kameralny i nowoczesny dom gościnny w Górach Izerskich o bogatej historii. Powstał w 1913 roku i służył jako szkoła ewangelicka, ośrodek kultury, przedszkole i biblioteka. Zachowano autentyczne elementy z tamtych czasów, jak choćby drewnianą podłogę, kamienne schody i belki konstrukcyjne. Kwieci umożliwia wypoczynek w stylu slow, z dala od pędu miasta, w otoczeniu przyrody, ale jednocześnie bez rezygnowania ze współczesnych wygód. Duży nacisk jest też kładziony na jedzenie – warzywa i owoce pochodzą z własnego biosadu i ogrodu, a pozostałe produkty są lokalne i ekologiczne.
Odrestaurowanie zabytkowego pałacu i przystosowanie go do współczesnych wymagań zajęło kilka lat. To rodzinna inwestycja tworzona z pasją i zaangażowaniem. Elegancki budynek olśniewa nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz. Ogromne wrażenie robi jego położenie – w sercu siedmiohektarowego parku krajobrazowego. W okolicy są też dzikie rozlewiska Wisły, można tam spotkać kormorany, wiewiórki, sarny i bażanty.
Weranda Home jest miksem butikowego hotelu oraz luksusowej wilii położonym w parku krajobrazowym. Tutaj czas płynie wolniej, a wszystko nastawione jest na zapewnienie wysokiej jakości wypoczynku i wygodę gości. Apartamenty są przytulne, a w pobliżu znajdują się dwa malownicze jeziora. Odwiedzający mogą też liczyć na wyjątkowe kulinarne doznania.
Zdj. główne: SHOP SLO®/unsplash.com