Jak spakować się na długą podróż?
Slow travel
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak spakować się na długą podróż?

Artykuł sponsorowany

Wyjeżdżasz na jesienne wakacje? Dobrze przygotuj się na podróż, zwłaszcza, jeśli zamierzasz udać się naprawdę daleko. odpowiednia organizacja pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w walizkach, a często również pieniądze, które wydałbyś na dopłatę do bagażu powyżej standardu.

Co może przydać się w dalekiej podróży?

Często, pakując się na wyjazd do innego kraju czy nawet na inny kontynent, ludzie zabierają ze sobą mnóstwo rzeczy „na wszelki wypadek”. Popularne jest na przykład pakowanie zapasu kosmetyków i środków medycznych. Tymczasem, jesli podróżujesz środkami transportu takimi jak samoloty, statki czy autokary, może okazać się, że kupowanie rzeczy na miejscu jest tańsze niż płacenie za dodatkowy bagaż, z którego, jeśli nie będzie takiej potrzeby, możesz nawet nie skorzystać. Jeśli więc przed Tobą są podróże do Azji, Ameryki czy Australii, zapoznaj się raczej z relacjami osób odwiedzających tamte miejsca lub zaopatrz się w dodatkową gotówkę, by kupić najpotrzebniejsze rzeczy na miejscu.

Dobrze się spakuj

Istotne jest nie tylko to, co zabierzesz ze sobą, ale również: jak się spakujesz. Pomocne mogą okazać się więc podróżnicze organizery do bielizny czy kosmetyczki wyposażone w mniejsze pojemniki na kosmetyki. Postaraj się ograniczyć liczbę ubrań i nie brać ze sobą tych, które zajmują naprawdę dużo miejsca – zamiast puchowej kurtki postaw na bieliznę termiczną, zamiast dużych opakowań kosmetyków weź małe lub przelej potrzebną Ci ilość do mniejszych pojemników. Może okazać się, że lepiej niż sztywnych rozmiarów walizka sprawdzi Ci się plecak turystyczny z wieloma kieszeniami.

O czym nie możesz zapomnieć? 

Niektóre rzeczy będą konieczne i nie możesz ich pominąć, nawet, jeśli zajmą trochę więcej miejsca. Należą do nich oczywiście dokumenty oraz gotówka (pamiętać, żeby mieć ze sobą walutę kraju, do którego się udajesz). Przyda Ci się również z pewnością dodatkowa para butów (zwłaszcza, jeśli lubisz podróżować pieszo) i przynajmniej jeden komplet cieplejszych ubrań. Powinieneś mieć ze sobą także kurtkę nieprzemakalną. Jeśli udajesz się do kraju, w którym słońce świeci intensywniej niż w Polsce, koniecznie zabierz ze sobą krem z filtrem, a jeżeli wybierasz się w miejsce, w którym jest problem z wodą pitną – butelkę z filtrem.

Zdjęcie główne: pexels.com/Timur Weber

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie produkty higieniczne dla twojej firmy?
Jak wybrać odpowiednie produkty higieniczne dla twojej firmy?
Odkryj kluczowe kryteria wyboru produktów higienicznych dla firm, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracownikom. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupach.
Jak prawidłowo zastosować technikę uziemienia w budownictwie?
Jak prawidłowo zastosować technikę uziemienia w budownictwie?
Zapoznaj się z praktycznym przewodnikiem na temat właściwego stosowania techniki uziemienia w budownictwie. Poznaj różne metody, bezpieczeństwo i korzyści z uziemienia.
Probiotyki – czym są i kiedy należy je stosować?
Probiotyki – czym są i kiedy należy je stosować?
Z definicji WHO, probiotyki to „żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza”. Są to więc żywe mikroorganizmy, które do organizmu dostarczamy w postaci preparatów probiotycznych oraz z żywnością.
Ostatnie wpisy