Ciekawe miejsca na krótki urlop w Polsce
Slow travel
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ciekawe miejsca na krótki urlop w Polsce

Coraz więcej osób decyduje się na wakacje w Polsce, zwłaszcza jeśli ma jedynie kilka dni wolnego. Warto wówczas zmienić klimat i oderwać swoją głowę od codziennych zadań. W domu odpoczywa się inaczej niż na łonie natury, dlatego tak istotne jest znalezienie miejsca, w którym nawet przez 3 dni naładujesz baterię do dalszego działania. Oto kilka regionów w Polsce, które skradną Twoje serce!

Weekend w Polsce, czyli gdzie warto pojechać?

Polska kryje w sobie masę zachwycających miejsc, w których naprawdę miło spędzisz urlop. Jeśli nie masz czasu na dłuższe wypady np. na zagraniczne wakacje, warto znaleźć miejsca, w których wypoczniesz, a także zwiedzisz coś ciekawego. 2–3-dniowy wypad będzie miał wówczas wiele sensu. Pamiętaj, aby dopasować odległość każdego z tych miejsc do swojego aktualnego adresu. Zbyt długa podróż może Cię zmęczyć, zwłaszcza przy tak krótkim wypoczynku.

Szwajcaria Kaszubska

Ten tajemniczo brzmiący rejon znajduje na Pojezierzu Kaszubskim. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziesz tam masę zieleni, spokoju i ciszy, a także urokliwych wzniesień i malowniczych łąk. Jest to teren idealny do wypoczynku od zgiełku miasta, gdzie nawet w 3 dni naładujesz w pełni swoje baterie. Co ciekawe, możesz także zobaczyć magiczne kręgi, czyli pozostałość po plemionach skandynawskich, które niegdyś zamieszkiwały ten region. Możesz znaleźć piękny domek w tej okolicy i odpoczywać w totalnej ciszy i spokoju.

Dolina Mnikowska

Jeśli mieszkasz w okolicach Krakowa lub Częstochowy, ten region będzie dla Ciebie wręcz stworzony do wypoczynku. Wystarczy odjechać niecałe 100 kilometrów i znajdziesz się w zupełnie innej krainie. W Dolinie Mnikowskiej nie brakuje rezerwatów przyrody, a także pałaców i zamków, które można zwiedzać. Jeśli marzy Ci się romantyczny spacer godny królów, warto skierować się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którą zwykł chadzać sam król Zygmunt II August!

Polskie piramidy

Czy wiesz, że w Polsce również możesz zwiedzić piramidy? Co ciekawe, niektóre z nich są nawet zdecydowanie starsze niż te najbardziej znane, czyli egipskie. Możesz na nie trafić w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, a także lubelskim i wielkopolskim. Zatem, jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, wsiadaj w samochód i ruszaj w podróż w nieznane!

Kotlina Kłodzka

Ten teren doskonale sprawdzi się na krótkie i długie wypady. Z pewnością warto wybrać się do Kotliny Kłodzkiej, nawet jeśli przed Tobą szmat drogi. Każdy zapewne znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Infrastruktura tego obszaru przystosowana została dla turystów, ale i amatorzy ekstremalnych wrażeń znajdą coś dla siebie. Możesz wybrać się do parku tematycznego, zwiedzić zamek, a przede wszystkim Góry Stołowe.

Sandomierz

Wiesz, że poza piramidami mamy też swój Rzym? Gdzie się znajduje? Tym mianem określany jest Sandomierz mieszczący się w województwie świętokrzyskim. Wokół znajdują się zachwycające wzgórza, a także wiele zabytków, a to wszystko na małym terenie, dlatego w ciągu kilku dni zwiedzisz cały ten obszar i nasycisz się pięknem przyrody i malowniczych uliczek.

Lidzbark Warmiński

Skoro już zahaczamy o światowe metropolie, to w Polsce możemy także znaleźć Wenecję! To nie żart! Miasteczko położone w województwie warmińsko-mazurskim z pewnością skradnie Twoje serce i sprawi, że zaznasz spokoju ducha i ciała. Nie brakuje niesamowitych kanałów i klimatycznych, wąskich uliczek. Jest to doskonałe miejsce na romantyczne randki!

zdj. główne: Kamil Gliwiński/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinno dbać się o jeansy, by służyły nam w dobrym stanie przez lata?
Jak powinno dbać się o jeansy, by służyły nam w dobrym stanie przez lata?
Jeans to jeden z najpopularniejszych na świecie rodzajów spodni. Dowiedz się, jak o nie dbać, aby służyły Ci przez lata!
Jak dobrze wybrać kolorystykę armatury w nowoczesnej kuchni
Jak dobrze wybrać kolorystykę armatury w nowoczesnej kuchni
Dowiedz się, jak odpowiednie dopasowanie kolorów armatury może wpłynąć na wygląd i funkcjonalność Twojej nowoczesnej kuchni. Odkryj praktyczne porady i wskazówki.
Dlaczego nie masz się w co ubrać? Być może popełniasz te zakupowe błędy
Dlaczego nie masz się w co ubrać? Być może popełniasz te zakupowe błędy
Szafa pęka w szwach a ty stoisz i nie wiesz, co na siebie włożyć? Zajrzyj do artykułu i sprawdź, czy przypadkiem nie popełniasz któregoś z tych błędów!
Ostatnie wpisy