Jak wybrać obrączki?
Odpowiedzialne zakupySlow fashion
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać obrączki?

Artykuł sponsorowany

W ferworze przygotowań ślubnych wybór obrączek młoda para może niechcący zostawić na koniec. Na jakie kryteria zwrócić uwagę przy ich wyborze i kiedy najlepiej je zamówić? 

Tworzywo wykonania 

Obecny rynek ślubny jest bardzo bogaty i wysoko rozwinięty, tak by nawet najbardziej wymagająca para młoda znalazła idealne rozwiązanie dla siebie. Kwestia ta dotyczy również sztuki jubilerskiej. Obecnie obrączki można zakupić nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet, na przykład na stronie https://www.allezloto.pl/. Zawsze warto randka obejrzeć dostępne warianty na żywo, tak by widzieć efekt  końcowy. Wiedzę o rodzaj obrączek można uzyskać wykonując krótki research na sprawdzonych stronach jubilerskich. Dzięki temu nowożeńcy dowiedzą się, że obrączki ślubne wykonuje się głównie ze złota, srebra oraz tytanu. W przypadku najcenniejszego kruszcu do wyboru jest kilka kolorów tym popularne białe czy różowe złoto. Warto pamiętać, że im wyższa jest próba złota, tym więcej kruszcu zostało zużyte do produkcji biżuterii. 

Uniwersalny wygląd 

Ślubne obrączki to przede wszystkim symbol miłości i oddania się drugiej osobie. Ważne jest zatem, aby zachowała ona swój  symboliczny i pamiątkowy charakter. Obrączki to także biżuteria użytku codziennego, często niezdejmowana z palca latami, w obawie przed zgubieniem. Warto zatem poświęcić czas i uwagę, by wybrać model, który będzie pasować do naszego stylu, a swoim kształtem czy zdobieniem nie będzie przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków. Uniwersalizm obrączek nie musi jednak zamykać młodej pary na wybór klasycznych modeli. Jubilerzy każdego sezonu włączają do swojej oferty wyjątkowe propozycje, które są nie tylko designerskie, ale także nie idealnie dopasowują się do codziennych stylizacji. Przy wyborze obrączek warto również zastanowić się między biżuterią matową i połyskującą. Szlifowane obrączki z połyskiem łatwiej utrzymać w czystości, natomiast matowe modele są bardziej ekstrawaganckie i stylowe, a przy długoletnim użytkowaniu nie widać na nich zarysowań czy zadrapań.

Rozmiar obrączek 

Oprócz wyglądu i designu obrączek ich istotnym aspektem jest również rozmiar. W tym elemencie najlepiej udać się bezpośrednio do salonu jubilerskiego i przymierzyć różne warianty. Obrączki damskie różnią się od męskich nie tylko wielkością rozmiaru, ale także szerokością. Większość salonów oferuje standardowe rozmiary, które najchętniej wybierają młode pary, jednak nie zabraknie także bardziej nietypowych wymiarów. Przyjmuje się, że do najbardziej popularnych model 2, 4 oraz 6 milimetrów. Mężczyźni zazwyczaj decydują się na szersze obrączki od kobiet. Wynika to nie tylko z wygody, ale także z estetyki. Na męskiej ręce szersze pierścionki wyglądają o wiele lepiej. Przy zakupie obrączek ślubnych warto również pamiętać o dogodnym terminie, tak by palce nie były opuchnięte, na przykład wskutek wykonywanej pracy czy temperatury panującej na zewnątrz. 

Fot.: Doğukan Benli/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne trendy w dekorowaniu ogrodowych stołów
Nowoczesne trendy w dekorowaniu ogrodowych stołów
W tym artykule, zaprezentujemy najnowsze koncepcje dekoracji ogrodowych stołów, inspirujące akcesoria, a także pomożemy odkryć różnorodność obrusów na stół ogrodowy.
Niezbędne meble do funkcjonalnej sypialni
Niezbędne meble do funkcjonalnej sypialni
Jak zaaranżować funkcjonalną, a zarazem przytulną sypialnię w Twoim mieszkaniu? Sprawdź sam!
Jak wybrać idealny zlewozmywak do małej kuchni: praktyczne wskazówki i porady
Jak wybrać idealny zlewozmywak do małej kuchni: praktyczne wskazówki i porady
Zastanawiasz się, jak wybrać zlewozmywak do małej kuchni? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak dobrze dopasować zlewozmywak do wielkości i stylu Twojej kuchni.
Ostatnie wpisy