Wspólnymi siłami zmieńmy bieg wydarzeń. Wybierając artykuły przyjazne środowisku, wspierasz walkę z zaśmiecaniem naszej planety
Odpowiedzialne zakupySlow fashion
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wspólnymi siłami zmieńmy bieg wydarzeń. Wybierając artykuły przyjazne środowisku, wspierasz walkę z zaśmiecaniem naszej planety

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Środowisko naturalne potrzebuje naszej pomocy. Ekolodzy i różne organizacje apelują do całego społeczeństwa, aby wspierać walkę z globalnym ociepleniem. Unia Europejska nakazuje państwom członkowskim wprowadzenie zmian m.in. przez ograniczenie gazów cieplarnianych. Według naukowców odwrócenie biegu wydarzeń wciąż jest możliwe. Nastawienie całego społeczeństwa w kontekście ochrony klimatu jest niezwykle ważne. Każdy z nas może dołożyć nawet małą cegiełkę do środowiska naturalnego. Jednym ze sposobów jest ograniczenie plastiku i stosowanie alternatywnych artykułów i produktów. Jakich? O tym dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Naczynia ekologiczne. Postaw na w pełni biodegradowalne artykuły dla gastronomii i domu

Ekologiczne naczynia coraz częściej możemy spotkać w lokalach gastronomicznych. Jedzenie na wynos w ciągu ostatnich dwóch lat zyskało na popularności. Wpływ na to miała pandemia koronawirusa. Jeżeli jest taka konieczność, cała społeczność ludzka jest w stanie się zorganizować i być zdyscyplinowanym w odniesieniu do higieny (zakrywanie ust i dezynfekcja rąk). Jest to możliwe również w zmianie nawyków i życia zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Lokale gastronomiczne zaczęły stosować papierowe opakowania, sztućce ekologiczne oraz inne naczynia, które powstały wyłącznie z naturalnych materiałów m.in. trzciny cukrowej, bambusa, otrąb pszennych czy liści palmowych, które są bezpieczne w użytku i ulegają degradacji w naturalnych warunkach.

Produkty wolne od tworzyw sztucznych. Poddawane kompostowaniu. Wybierz artykuły eko i ograniczyć używanie plastiku

Wszechobecny plastik jest zmorą całego świata. Rosnący konsumpcjonizm przyczynił się do wygenerowania wielu milionów ton tworzyw sztucznych, które hałdy można spotkać w wielu krajach. Stąd właśnie powstały artykuły alternatywne. Jednym z dostawców na rynek Polski jest sklep internetowy Slowpack, którego celem jest zminimalizowanie występowania szkód w środowisku naturalnym. Wybierając produkty w postaci naczyń, kubków, sztućców i opakowań ekologicznych na wynos, przyczyniasz się do ograniczenia używania plastiku. 

Wymienione wyżej produkty z unikatowych i naturalnych materiałów są w pełni biodegradowalne. Rozłożą się w przydomowym kompostowniku w ciągu kilku/kilkunastu tygodni. W Slowpack znajdziesz tylko i wyłącznie artykuły przyjazne naturze, wolne od tworzyw sztucznych, które z powodzeniem możesz wprowadzić do swojego codziennego życia. Sprawdź je wszystkie i wypróbuj w restauracji, food trucku lub w barze należącym do Ciebie!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uprawiasz sport? Te składniki warto dodać do diety
Uprawiasz sport? Te składniki warto dodać do diety
Uprawiasz sport? Zobacz, jakie składniki dodać do swojej diety.
Jak dopasować styl i wykończenie mebli do charakteru twojej kuchni?
Jak dopasować styl i wykończenie mebli do charakteru twojej kuchni?
Odkryj, jak harmonijnie dobrana stylistyka i wykończenie mebli mogą podkreślić charakter twojej kuchni. Niezależnie od stylu, klasycznego czy nowoczesnego, nasze wskazówki pomogą Ci stworzyć idealne wnętrze.
Modna odzież w rozmiarze plus size
Modna odzież w rozmiarze plus size
Masz rozmiar plus size? Zobacz, co króluje w modzie.
Ostatnie wpisy