Wspólnymi siłami zmieńmy bieg wydarzeń. Wybierając artykuły przyjazne środowisku, wspierasz walkę z zaśmiecaniem naszej planety
Odpowiedzialne zakupySlow fashion
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wspólnymi siłami zmieńmy bieg wydarzeń. Wybierając artykuły przyjazne środowisku, wspierasz walkę z zaśmiecaniem naszej planety

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Środowisko naturalne potrzebuje naszej pomocy. Ekolodzy i różne organizacje apelują do całego społeczeństwa, aby wspierać walkę z globalnym ociepleniem. Unia Europejska nakazuje państwom członkowskim wprowadzenie zmian m.in. przez ograniczenie gazów cieplarnianych. Według naukowców odwrócenie biegu wydarzeń wciąż jest możliwe. Nastawienie całego społeczeństwa w kontekście ochrony klimatu jest niezwykle ważne. Każdy z nas może dołożyć nawet małą cegiełkę do środowiska naturalnego. Jednym ze sposobów jest ograniczenie plastiku i stosowanie alternatywnych artykułów i produktów. Jakich? O tym dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Naczynia ekologiczne. Postaw na w pełni biodegradowalne artykuły dla gastronomii i domu

Ekologiczne naczynia coraz częściej możemy spotkać w lokalach gastronomicznych. Jedzenie na wynos w ciągu ostatnich dwóch lat zyskało na popularności. Wpływ na to miała pandemia koronawirusa. Jeżeli jest taka konieczność, cała społeczność ludzka jest w stanie się zorganizować i być zdyscyplinowanym w odniesieniu do higieny (zakrywanie ust i dezynfekcja rąk). Jest to możliwe również w zmianie nawyków i życia zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Lokale gastronomiczne zaczęły stosować papierowe opakowania, sztućce ekologiczne oraz inne naczynia, które powstały wyłącznie z naturalnych materiałów m.in. trzciny cukrowej, bambusa, otrąb pszennych czy liści palmowych, które są bezpieczne w użytku i ulegają degradacji w naturalnych warunkach.

Produkty wolne od tworzyw sztucznych. Poddawane kompostowaniu. Wybierz artykuły eko i ograniczyć używanie plastiku

Wszechobecny plastik jest zmorą całego świata. Rosnący konsumpcjonizm przyczynił się do wygenerowania wielu milionów ton tworzyw sztucznych, które hałdy można spotkać w wielu krajach. Stąd właśnie powstały artykuły alternatywne. Jednym z dostawców na rynek Polski jest sklep internetowy Slowpack, którego celem jest zminimalizowanie występowania szkód w środowisku naturalnym. Wybierając produkty w postaci naczyń, kubków, sztućców i opakowań ekologicznych na wynos, przyczyniasz się do ograniczenia używania plastiku. 

Wymienione wyżej produkty z unikatowych i naturalnych materiałów są w pełni biodegradowalne. Rozłożą się w przydomowym kompostowniku w ciągu kilku/kilkunastu tygodni. W Slowpack znajdziesz tylko i wyłącznie artykuły przyjazne naturze, wolne od tworzyw sztucznych, które z powodzeniem możesz wprowadzić do swojego codziennego życia. Sprawdź je wszystkie i wypróbuj w restauracji, food trucku lub w barze należącym do Ciebie!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
7 polskich marek, które działają w stylu eko
7 polskich marek, które działają w stylu eko
Wspieraj polskie marki i bądź eko!
Czy twoja garderoba jest przyjazna dla środowiska? Sprawdź, jak robić odpowiedzialne zakupy
Czy twoja garderoba jest przyjazna dla środowiska? Sprawdź, jak robić odpowiedzialne zakupy
Dowiedz się, jak robić zakupy odzieży w sposób przyjazny dla środowiska. Poznaj zasady odpowiedzialnej konsumpcji i wpływ twojej garderoby na naturalne ekosystemy.
Skinimalism – pokochasz ten nowy trend w pielęgnacji
Skinimalism – pokochasz ten nowy trend w pielęgnacji
Postaw na skinimalism i pokaż światu swój naturalny blask. Od dziś nie musisz używać tych wszystkich kremów – zamiast tego liczy się wiedza i dobra jakość kosmetyków.
Ostatnie wpisy