Targi slow – zobacz kalendarz najlepszych imprez w całej Polsce!
Odpowiedzialne zakupySlow foodSlow life
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Targi slow – zobacz kalendarz najlepszych imprez w całej Polsce!

Trend slow life w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Oznacza życie w zwolnionym tempie, pozbawione codziennej bieganiny. Pełno w nim czasu na zastanowienie, jogę, zdrowe jedzenie i wysokiej jakości przedmioty. Slow life ingeruje w każdy obszar życia, a targi w stylu slow organizowane są kilka razy w roku i dotyczą różnych kwestii. 

Jak powstała filozofia slow life? 

Filozofia slow life zaczęła się od bojkotu restauracji McDonald’s w 1986 roku. Zapoczątkował ją krytyk kulinarny Carlo Petrini, który w miejscu, gdzie miał stanąć słynny fast food, rozdawał przechodniom zdrowe jedzenie. Z czasem przyłączyli się do niego inni restauratorzy i tak zaczęto mówić o filozofii slow. Wtedy slow food oznaczał zdrowe i świeże jedzenie, pozbawione mrożonek i dań z plastiku. Obecnie idea slow odnosi się do całego życia. Mamy takie nurty jak slow food, slow travel, slow business czy cosmetics. Dotyczą one różnych zagadnień, jednak podstawy są takie same. Naczelnymi zasadami są dbałość o relacje, środowisko, własne zdrowie fizyczne i psychiczne, a także work life balance. 

Targi slow life – kalendarz

Obecnie na świecie organizowanych jest mnóstwo targów dotyczących tego zagadnienia. Poruszają one różnorodne kwestie, ponieważ na termin „slow life” składa się wiele elementów. Poniżej przedstawiamy kilka wydarzeń, które mają zostać zorganizowane w tym roku w Polsce. 

Targi Mody Damskiej Fashionweare B2B, Łódź – 25.02.2021

Są to jedne z najlepszych i największych targów modowych w Polsce. Odbywają się w EXPO-ŁÓDŹ na ul. Aleja Politechniki 4. Nie mogą prezentować się tam wszyscy, a jedynie polskie marki cechujące się unikalnym wzornictwem i wysoką jakością wykonywanych ubrań. W tym roku zobaczymy tam 270 wyselekcjonowanych marek odzieżowych. 

Warsaw Gift & Deco Show 2021, Warszawa – 11.03.2021

To targi przeznaczone dla miłośników dobrze urządzonych wnętrz i ładnych przedmiotów. Niemalże wszystkie akcesoria prezentowane tam są wykonane ręcznie. Co więcej, można znaleźć tam niebanalne prezenty, poznać polskie marki ekologiczne i dbające o recykling, które trudnią się produkcją i sprzedażą nietuzinkowych produktów. 

EKOStyl 2021 – Targi Zdrowej Żywności, Stylu Życia i Ekorodziny, Bielsko-Biała – 27.03.2021

 Na wydarzeniu dostępnych będzie ponad 300 stoisk oferujących i prezentujących zdrową żywność. Od lat na targach pojawiają się producenci ekologicznych ubrań, kosmetyków, zdrowej żywności, a także produktów i usług wspierających branżę slow life. 

ECO-STYLE 2021 – Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych, Kielce – 10.04.2021

Na stoiskach można zobaczyć ekologiczne owoce, warzywa oraz pokazy kulinarne z przyrządzania zdrowych dań. 

4 Design Days 2021, Katowice – 13.05.2021

Na wydarzeniu wystawy i stoiska poświęcone będą wysokiej jakości budownictwu. Przedstawieni zostaną pasjonaci dobrej architektury i designu, a wszystko to związane z filozofią slow life. 

Zieleń to życie & Flower Expo Polska 2021, Warszawa – 02.09.2021

To jedne z największych targów poświęcone niemalże w całości roślinności. Zobaczą tam Państwo materiały szkółkarskie (drzewa, byliny, krzewy oraz rośliny wodne i rabatowe), a także wyposażenie ogrodów i terenów zielonych. W końcu slow life to także bliskość natury i życie w zgodzie z przyrodą. 

Obecnie tyle targów w stylu slow life zostało potwierdzonych. Na bieżąco będą pojawiać się nowe wydarzenia, które należy uważnie śledzić. Od tamtego roku pojawia się wiele szkoleń i wyjazdów prowadzonych w duchu tej idei. Trwają one od 3 do 7 dni, a uczestnicy praktykują jogę, zdrowe odżywianie, medytację i bliskość z naturą. Ponadto wiele targów dotyczących slow life odbywa się na terenie całej Europy. 

Przeczytaj też: 7 polskich marek, które działają w stylu eko

Zdjęcie główne: cottonbro/Pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zestaw szafek łazienkowych – jak dobrze wybrać?
Zestaw szafek łazienkowych – jak dobrze wybrać?
Zapewnij swojej łazience urok i funkcjonalność, dzięki dobrze dobranym szafkom. Nasz poradnik pomoże Ci w krok po kroku przejść przez proces wybierania idealnego zestawu.
Jak stworzyć przytulny ogród do relaksu i odpoczynku?
Jak stworzyć przytulny ogród do relaksu i odpoczynku?
Odkryj, jak stworzyć ogród służący do relaksu i odpoczynku. Poznaj proste i skuteczne kroki, jak przekształcić przestrzeń na zewnątrz w kącik, który stanie się twoją prywatną enklawą.
Jakie udogodnienia przyciągają najemców? Najbardziej poszukiwane elementy w apartamentach na wynajem
Jakie udogodnienia przyciągają najemców? Najbardziej poszukiwane elementy w apartamentach na wynajem
Najemcy szukają apartamentów, które zapewniają im nie tylko odpowiednią przestrzeń do mieszkania, ale także komfort, wygodę i dodatkowe udogodnienia.
Ostatnie wpisy