Jak kupować używane ubrania – poradnik
Odpowiedzialne zakupySlow fashion
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak kupować używane ubrania – poradnik

Używane ubrania mają swoich miłośników i sceptyków. To normalne – niektórzy wolą nosić rzeczy, których nikt przed nimi nie miał na sobie. Dla miłośników mamy jednak dobrą wiadomość – czytając ten artykuł dowiecie się, w jaki sposób kupować używane ubrania, aby w swojej szafie mieć mnóstwo stylowych perełek. Nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać!

Gdzie kupować używane ubrania?

To pytanie nasuwa się jako pierwsze, gdy myślimy nad ubraniami z drugiej ręki. Jest kilka opcji. Używane ubrania ludzie wystawiają za pomocą mediów społecznościowych, na przykład na Instagramie czy Facebook’u. Dzięki temu możesz zobaczyć zdjęcia rzeczy, dopytać o rozmiar oraz ewentualne uszkodzenia. Wadą tego sposobu jest zazwyczaj brak możliwości przymierzenia przed zakupem lub ewentualnego zwrotu. Musisz więc dokładnie się zmierzyć i mieć nadzieję, że ubranie będzie pasowało.

Kolejną opcją jest kupowanie rzeczy w lumpeksach, stacjonarnie. W ten sposób zapewnisz sobie możliwość przymierzenia rzeczy i zobaczenia jak wygląda na żywo. Nie jest to metoda bez wad – sklepy z używaną odzieżą charakteryzują się często tłokiem i porozrzucanymi ubraniami. Musisz mieć więc dobry humor i cierpliwość, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Sprawdź, gdzie w twojej okolicy jest dobry lumpeks

Jeżeli znajdziesz chwilę wolnego czasu, to poświęć ją na znalezienie dobrych lumpeksów w twoim mieście. Przejdź się i sprawdź, czy w danym sklepie odpowiadają Ci ceny i jakość ubrań. Jeżeli tak – warto obserwować to miejsce. Często lumpeksy informują, w jakie dni tygodnia mają nowe dostawy towaru oraz zniżki. Może się zdarzyć, że wszystkie ubrania będą kosztowały 1 zł danego dnia!

Wybierz się do sklepu w dzień dostawy

Dzień dostawy w lumpeksie to dzień, kiedy jest tam bardzo dużo ludzi. Każdy bowiem chce wybrać dla siebie najlepsze rzeczy, zanim inni go uprzedzą. Warto jednak się przełamać i udać się wtedy na zakupy. Rzeczy będą najmniej przebrane a oferta najbogatsza. Pamiętaj jednak, że będzie to prawdopodobnie dzień, w którym ceny są najwyższe w tygodniu.

Przeglądaj dokładnie każdą rzecz na wieszaku

Największym błędem wśród ludzi próbujących robić zakupy w lumpeksach jest tylko powierzchowne przeglądanie ubrań. W ten sposób bardzo łatwo pominąć świetne rzeczy! Oglądaj każdy wieszak, jeden za drugim. Poświęć na to trochę czasu i miej cierpliwość. Popatrz również na podłogę, ponieważ tam też może być coś wartego uwagi. Rzecz mogła spaść z wieszaka lub ktoś mógł ją po prostu tam rzucić po przymierzeniu.

Szukasz kobiecej garderoby? Przeglądaj też część dla mężczyzn!

Nawet nie wiesz, ile świetnych rzeczy dla kobiet znajduje się w lumpeksie na dziale męskim! Możesz tam znaleźć modne, oversizowe koszulki i kurtki, jak i rzeczy damskie, które zostały tam przewieszone. Przy okazji może znajdziesz coś dla partnera, ojca lub syna.

Patrz na rzeczy jak na doskonały materiał do przeróbek

Nie każda rzecz zakupiona w lumpeksie będzie od razu dobra do założenia. Często może okazać się,że konieczna będzie interwencja krawcowej. Warto również zwracać uwagę na rzeczy za duże, które mogą stanowić bardzo dobry materiał do uszycia zupełnie nowego ubrania. Koszulki w zdecydowanie za dużym rozmiarze możesz zakładać jako sukienkę – wystarczy dodać do niej pasek w talii. A jeżeli nie, to zawsze możesz wykorzystać ją jako piżamę.

Zdj. główne: Waldemar Brandt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co brać pod uwagę, wybierając prezent?
Co brać pod uwagę, wybierając prezent?
Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, aby zawsze kupować trafione prezenty.
Naturalne kosmetyki, które pokochają Twoje włosy
Naturalne kosmetyki, które pokochają Twoje włosy
Masz już dosyć stosowania produktów z silikonami, parabenami i siarczanami? Sięgnij po kosmetyki naturalne, które świetnie działają i regenerują Twoje włosy. Przekonaj się!
Jak skutecznie zwalczać gryzonie w domu bez powodowania cierpienia?
Jak skutecznie zwalczać gryzonie w domu bez powodowania cierpienia?
Odkryj humane metody zwalczania gryzoni w domu. Dowiedz się, jak skończyć z problemem szkodników bez powodowania im cierpienia.
Ostatnie wpisy