Nie kupuj, wypożycz! Trend, który zostanie z nami na dłużej
Odpowiedzialne zakupy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie kupuj, wypożycz! Trend, który zostanie z nami na dłużej

Wypożyczanie różnych rzeczy, m.in. samochodów, mieszkań, czy maszyn, zamiast ich kupowania staje się coraz bardziej popularne. Obecne trendy pokazują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się wypożyczalnie ubrań.

Fashion Sharing – nowa idea korzystania z ubrań

Już od 2009 roku na rynku światowym funkcjonuje Rent The Runway – amerykański start-up umożliwiający wypożyczenie markowych ubrań. Serwis ten ma kilka milionów użytkowników. Nic więc dziwnego, że na całym świecie powstało więcej tego typu wypożyczalni, które podążają utartym szlakiem i wypożyczają konkretne modele ubrań. Idea Fashion Sharing daje klientom możliwości płacenia za użycie, czyli wypożyczenia ubrań na określony czas, co oznacza konieczność zapłacenia jedynie jednej dziesiątej lub jednej piątej faktycznej wartości danych ubrań. Zamysłem tego rozwiązania jest możliwość włożenia ubrań, które są nam potrzebne na konkretne wydarzenie. Oznacza to więc znaczącą oszczędność naszych cennych środków pieniężnych.

Dlaczego warto wypożyczyć ubranie?

Wśród internetowych wypożyczalni ubrań znaleźć można m.in. stronę e-garderobę. Jest to wyjątkowo tanie rozwiązanie, które umożliwia włożenie niezwykle drogich ubrań za drobną część ich faktycznej wartości. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić sporo miejsca w szafie. Nie trzeba się martwić plamami, praniem i prasowaniem. Kreacja jest ubezpieczona, a jej przygotowanie jest uwzględnione w cenie wypożyczenia. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne dla osób, które nie lubią pokazywać się w tych samych kreacjach i stawiają na różnorodność stylizacji.

Ekskluzywna wypożyczalnia sukienek

Bardzo popularne jest wypożyczanie sukienek Love The Dress. To właśnie tego typu ubrania należą do grona najczęściej wypożyczanych bądź jednorazowo zakładanych części garderoby. Działające na terenie Polski wypożyczalnie działają w duchu idei zero waste. Tym samym wypożyczanie ekskluzywnych sukienek sprzyja ponownemu używaniu ubrań, które normalnie przez lata zalegałyby w szafie. Zamiast tego ogranicza się zakup nowych ubrań, co wyraźnie sprzyja środowisku naturalnemu.

Pakietyzacja wypożyczalni ubrań

Jedną z pierwszych w Polsce wypożyczalni ubrań była Biblioteka Ubrań. To właśnie tam można znaleźć bogatą ofertę ciuchów, które przybrały formę pakietów. Można wybrać za określoną cenę zestawy np. 4 ubrań, które mogą być wypożyczone na określoną liczbę dni. Dzięki temu możemy dopasować interesujące nas stylizacji do aktualnych potrzeb. Warto jednak pamiętać o tym, że wypożyczalnie ubrań to nie tylko strony i aplikacje, ale również i konkretne marki.

Marki, które postawiły na wynajem swoich ubrań

Jedną z pierwszym światowych marek, które wprowadziły usługę aktywnego wypożyczania ubrań była marka Lauren Ralph Lauren. To właśnie ten producent udostępnił specjalną platformę służącą do wypożyczania stylizacji z serii Lauren Ralph Lauren. Do marki tej szybko dołączyły inne światowe sieci, w tym Urban Outfitters, Real Real czy ThredUp. Polskie marki również poszły śladem zagranicznych marek. Marka Pozerki wprowadziła usługę wypożyczania ubrań na okres pięciu dni. Tym samym jest to pierwsza polska marka, która samodzielnie uruchomiła usługę dostępną na różnorodnych portalach internetowych. Wciąż jednak dostęp do większości marek jest możliwy jedynie za pośrednictwem wypożyczalni, takich jak Biblioteka Ubrań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Ania 11.04.2022

    Bardzo lubię takie sukienki jak ze zdjęcia 🙂

Rekomendowane
Pozycje jogowe dla początkujących
Pozycje jogowe dla początkujących
Sprawdź pozycje jogowe dla początkujących. Dzięki nim zadbasz o duszę i ciało!
Jak wyglądać dobrze bez makijażu?
Jak wyglądać dobrze bez makijażu?
10 rad, by podkreślić swoje naturalne piękno!
Jak wziąć pożyczkę bez zaświadczeń?
Jak wziąć pożyczkę bez zaświadczeń?
Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest wzięcie pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Nic dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach znaczna część osób nie posiada stałego zatrudnienia. Pożyczka bez zaświadczeń to obecnie jedna z najczęściej wyszukiwanych usług finansowych. Na taką opcję coraz częściej decydują się młode osoby, które potrzebują jednorazowego zastrzyku gotówki, a także emeryci. Czy możliwe jest wzięcie pożyczki bez zaświadczeń?
Ostatnie wpisy