W jakich formach dostępny jest kolagen?
Slow beauty
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W jakich formach dostępny jest kolagen?

Artykuł sponsorowany

Chcesz rozpocząć przygodę z suplementacją kolagenu? Czy wiesz, że do wyboru są nie tylko kapsułki? Podajemy różne formy preparatów z kolagenem. Zapoznaj się z naszym artykułem i zdecyduj, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza i najbardziej odpowiednia. Sprawdź!

Co to jest kolagen i w jakim celu się go suplementuje?

Kolagen to białko będące podstawowym składnikiem tkanki łącznej, w tym skóry, kości, ścięgien, więzadeł i chrząstek. Jest on kluczowy dla zachowania elastyczności i sprężystości tkanek, a także dla utrzymania ich wytrzymałości i sprawnego funkcjonowania. Bywa nazywany białkiem młodości. Wspomaga też szybkie gojenie się ran oraz zrastanie złamanych kości.

Z wiekiem (po 30., a nawet już po 25. roku życia) stopniowo tracimy zdolność do generowania i naprawy kolagenu. I tutaj można się zdecydować na uzupełnianie niedoboru poprzez suplementację preparatów zawierających kolagen. Szczególnie narażeni na utratę kolagenu są osoby starsze oraz sportowcy.

Formy kolagenu – lista

Suplementując kolagen, musisz bezwzględnie trzymać się zaleceń producenta. Możesz też skonsultować się z lekarzem. Oto, w jakich formach występuje kolagen:

  • kapsułki – łatwe do połknięcia, zapewniają szybkie wchłanianie;
  • proszek – kolagen w proszku trzeba samodzielnie rozpuścić w wodzie i dopiero tak przygotowany roztwór nadaje się do wypicia. Zazwyczaj zawiera większą dawkę substancji aktywnej, a dodatkowo także substancje smakowe;
  • płyn – kolagen jest zamknięty w małych buteleczkach, ampułkach, ułatwiających dawkowanie. Jedna buteleczka to jedna porcja. Ta forma również zawiera substancje smakowe;
  • żel – żelu kolagenowego nie wolno stosować doustnie, lecz bezpośrednio na stawy, skórę (nie tylko ciała, ale i twarzy), włosy lub na paznokcie, poprzez masowanie tych miejsc. Ma to pomóc w ich pielęgnacji i regeneracji. Sprawdź: Kolegen Platinum oraz Kolagen Graphite, które są dostępne w różnych pojemnościach, od 50 do 200 ml. Według zaleceń producenta mogą do nakładać także osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do niedoskonałości i tłustą;
  • kosmetyki – kolagen jest popularnym składnikiem kosmetyków, między innymi kremów, serum, maseczek lub innych produktów do pielęgnacji skóry;
  • żywność – kolagen występuje naturalnie w mięsie, rybach, jajach i produktach mlecznych. Jest obecny jest na przykład w żelatynie.

Jak myślisz, która forma najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Miej też świadomość, że kolagen, podobnie jak wszystkie inne preparaty, musi być stosowany regularnie, by były zauważalne efekty. Zwykle też polecane jest stosowanie go każdego dnia rano. Powodzenia!

Fot. engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik wyboru odpowiedniego wyposażenia do toalet publicznych
Poradnik wyboru odpowiedniego wyposażenia do toalet publicznych
Zdobądź wiedzę o kluczowych aspektach wyboru wyposażenia dla toalet publicznych. Dowiedz się, jak niezawodność, trwałość i higiena wpływają na satysfakcję użytkowników.
Umywalka nablatowa – jak wybrać odpowiednią?
Umywalka nablatowa – jak wybrać odpowiednią?
Przewodnik po wyborze idealnej umywalki nablatowej, z uwzględnieniem wielkości, kształtu, stylu i materiału. Dowiedz się więcej o różnych możliwościach i wybierz najlepszą umywalkę dla swojej łazienki!
Jak wybrać grill węglowy do ogrodu?
Jak wybrać grill węglowy do ogrodu?
Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając grill węglowy do ogrodu. Dowiedz się, jakie parametry są najważniejsze, by cieszyć się idealnym smakiem potraw.
Ostatnie wpisy