Co daje spanie w jedwabnej opasce na oczy?
Domowa pielęgnacjaSlow beauty
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Co daje spanie w jedwabnej opasce na oczy?

Do tej pory opaska na oczy używana była głównie podczas długich podróży, np. samolotem, by móc choć na chwilę się zdrzemnąć. Jednak coraz więcej osób zaczęło korzystać z niej również w domowych warunkach, by poprawić komfort swojego snu. Czy to naprawdę działa?

Spanie w całkowitej ciemności – dlaczego jest tak istotne?

Człowiek przez wiele tysięcy lat funkcjonował zgodnie z rytmem zegara natury. Noc była czasem na odpoczynek i regenerację, a dzień okresem pracy i innych aktywności. Dzisiaj, gdy wynaleziono już niezależne od słońca źródła światła, rytm dobowy nie jest już tak istotny. Nie chodzimy spać od razu, gdy zrobi się ciemno, tylko rozciągamy czas aktywności do granic możliwości. Na pierwszy rzut oka to zmiana na plus – jesteśmy w stanie zaplanować i zrobić więcej. Jednak w ten sposób dochodzi do rozregulowania organizmu, który w dalszym ciągu działa tak, jak przed tysiącem lat: ciemność oznacza dla niego czas na odpoczynek.

Po co człowiekowi ciemność?

Choć niektórzy się jej boją, to całkowita ciemność jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właśnie wtedy wytwarza on melatoninę, czyli substancję chemiczną odpowiedzialną za utrzymanie rytmu dobowego oraz za przeciwutlenianie i odprężenie. Bez niej organizm nie jest w stanie odpoczywać. Melatonina wytwarza się, kiedy jest ciemno. Jeżeli do siatkówki oka dociera jakiekolwiek światło, jej produkcja nie zachodzi.

Dlaczego warto używać opaski na oczy?

Aby zapewnić sobie całkowitą ciemność, musimy pozbyć się jakichkolwiek źródeł światła z otoczenia. Jak wiemy, w dzisiejszych czasach może okazać się to ogromnym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi opaska na oczy, która jest o wiele tańsza niż np. rolety lub zasłony. Przy całkowicie zakrytych oczach organizm może spokojnie rozpocząć produkcję melatoniny. W opasce łatwiej jest zasnąć w dzień lub w podróży.

Poprawa warunków snu

Spanie w opasce jest o wiele bardziej komfortowe niż spanie bez niej. Czas Twojego snu wydłuży się, a rano będziesz wypoczęta jak nigdy dotąd. Twój sen stanie się bardziej wydajny.

Opaska na oczy przy bezsenności

Jeśli na co dzień borykasz się z bezsennością, opaska na oczy może okazać się dla Ciebie niezbędnym gadżetem. Przyczyna zaburzeń snu często leży w czynnikach zewnętrznych, takich jak dźwięk i światło – ten drugi opaska jest w stanie doskonale wyeliminować. Jest to na pewno tańszy i mniej inwazyjny sposób niż np. leki nasenne lub alkohol. No i oczywiście nie można jej przedawkować…

Opaska do spania – remedium na wysuszone oczy

Suche powietrze w sypialni może doprowadzić do wysuszenia i podrażnienia oczu. Również kurz oraz wszelkiego rodzaju pyłki mogą negatywnie wpływać na gałki oczne. Opaska na oczy stanowi bezpieczną barierę, która uchroni narząd wzroku przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

Dlaczego warto wybrać jedwabną opaskę na oczy?

Wybierając opaskę na oczy, warto postawić na tę wykonaną z jedwabiu. Materiał ten nie podrażnia skóry, gdyż jest delikatny i w stu procentach naturalny. Sprawdzi się nawet w przypadku osób, które borykają się z alergiami. Nie odgniata się na skórze, a chłód jedwabiu może zmniejszyć powstawanie obrzęków wokół oczu. Jest to więc doskonała warstwa ochronna dla skóry.

Zdj. główne: Kristina Petrick/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze polskie podcasty o tematyce zero waste
Najlepsze polskie podcasty o tematyce zero waste
Bycie eko jest na topie? Bycie w zgodzie z naturą, to życie dla dobra planety i nas samych. Posłuchaj podcastów o tematyce zero waste. Sprawdź nasze propozycje!
Tworzenie zrównoważonej garderoby: Jak minimalizm może zrewolucjonizować Twój sposób ubierania się
Tworzenie zrównoważonej garderoby: Jak minimalizm może zrewolucjonizować Twój sposób ubierania się
Odkryj, jak minimalizm w modzie może zmienić Twoje podejście do ubierania się i przyczynić się do tworzenia zrównoważonej garderoby.
Jak sprzątać bez wysiłku? Odkryj tajemnicę czystości z Cilit Bang Kamień!
Jak sprzątać bez wysiłku? Odkryj tajemnicę czystości z Cilit Bang Kamień!
Sprzątaj bez wysiłku! Odkryj Cilit Bang Kamień — rewolucyjne rozwiązanie usuwające uporczywy kamień.
Ostatnie wpisy