Jakie słoiki na przetwory wybrać?
Slow food
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie słoiki na przetwory wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przetwory pozwalają nawet w zimowe dni cieszyć się smakiem letnich owoców i warzyw. Dzięki nim przez cały rok można jeść zdrowe kiszonki, surówki, cieszyć się słodkim smakiem dżemów i kompotów. Domowe przetwory owocowe i warzywne są zdrowsze od gotowych, dostępnych w sklepach. Można je przyrządzić według własnego gustu, tak, aby cieszyły wszystkie zmysły. Bardzo ważne jest prawidłowe przechowanie przetworów. Jakie słoiki będą najlepsze?

Słoiki szklane na przetwory – zalety

Szklane słoiki są doskonałym wyborem do przechowywania przetworów, pozwalającym zachować smak i aromat przygotowanych smakołyków. Jakie zalety mają szklane słoiki?

  • Funkcjonalność – dzięki przezroczystym ściankom można sprawdzić, co jest w środku, nawet gdy etykieta ulegnie uszkodzeniu.
  • Trwałość – wbrew temu, co się uważa, szkło jest trwałe, słoiki z grubego szkła mogą stać w piwnicy lub spiżarce przez wiele lat.
  • Duży wybór – producenci oferują słoiki w różnych pojemnościach. Małe słoiki są idealne na domowe dżemy i konfitury, a duże słoiki będą doskonałe m.in. na kiszone ogórki, pikle i kompoty.
  • Łatwość w utrzymaniu w czystości – pusty słoik można umyć, zarówno ręcznie, jak i zmywarce i wykorzystać do przechowania kolejnych pyszności. Słoje można gotować i wyparzać. Nie chłoną zapachów, mogą być używane wielokrotnie. Szkło nie odbarwia się, nie oddaje zawartości żadnych związków.
  • Estetyka i wygoda – przetwory w szklanych słoiczkach nie tylko wyglądają estetycznie, ale są także łatwe do przechowywania. Można je ustawić w szafkach, szufladach, na regałach, w piwnicy czy spiżarni, ozdobić etykietą czy kokardką. Ważne, aby przetwory nie były narażone na działanie słońca oraz wysokich temperatur.
  • Uniwersalność – opakowania szklane są doskonałe nie tylko do przechowania konfitur, kompotów czy weków, ale także do przypraw, soków, zup czy wielu innych produktów.

Jaki słoiki na przetwory wybrać?

Wybór odpowiedniego słoika na przetwory nie jest łatwy. W sklepach można kupić słoiki w różnych rozmiarach, zamykane na różne sposoby. Nadal bardzo popularne są słoiki na przetwory zamykane systemem Wecka, z gumową uszczelką i specjalnie dopasowaną sprężyną. Dużo osób wybiera także wygodne słoiki typu twist, zamykane metalowymi zakrętkami, które są pokryte tworzywem, niereagującym na kwasy i sól. Wybierając słoiki, warto zwrócić uwagę, czy mają szeroki otwór, umożliwiający wygodne nalewanie kompotów czy wkładanie warzyw. Wielkość słoików powinna być uzależniona od naszych potrzeb i preferencji. Osoby, które robią przetwory tylko dla siebie, mogą wybrać małe słoiczki, a w większych gospodarstwach domowych sprawdzą się duże, literowe słoje. Można kupić tradycyjne, proste słoiki lub wybrać słoiki ozdobne, które będą zdobić naszą kuchnię. Ozdobne słoiki z ręcznie przygotowanymi konfiturami nadają się także na prezent dla bliskich osób. Robiąc przetwory, należy sprawdzić, czy słoiki nie są uszkodzone, uszczerbione lub popękane. Ważna jest także szczelna nakrętka. Jeżeli będzie uszkodzona, przetwory będą mogły spleśnieć i nie będą nadawały się do użytku.

Szklane słoiki do niezbędny produkt dla każdego, kto przyrządza domowe przetwory. Warto sprawdzić ofertę w sklepach i wybrać słoiki, które pozwolą na przechowanie ulubionych konfitur czy kiszonek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny prezent dla miłośnika zwierząt?
Jak wybrać idealny prezent dla miłośnika zwierząt?
Poszukujesz idealnego prezentu dla kogoś kto kocha zwierzęta? Odkryj nasze pomysły na unikalne podarunki, które z pewnością uczynią każdego miłośnika zwierząt szczęśliwym!
Modna odzież w rozmiarze plus size
Modna odzież w rozmiarze plus size
Masz rozmiar plus size? Zobacz, co króluje w modzie.
Jak zrobić kosmetyki z tego, co ma się w spiżarni?
Jak zrobić kosmetyki z tego, co ma się w spiżarni?
Czy owsiankę można tylko jeść, a kawę i mleko tylko pić? Zobacz, jak z produktów, które masz w swojej spiżarni, możesz zrobić naturalne kosmetyki.
Ostatnie wpisy