Te rzeczy warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na tatuaż
Slow life
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Te rzeczy warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na tatuaż

Artykuł sponsorowany

Tatuaże – dla jednych symboliczny wzór na skórze, dla innych jedynie ciekawa ozdoba ciała. Bez względu na to, do której grupy osób się zaliczasz, zanim wykonasz pierwszy tatuaż, musisz dowiedzieć się o kilku istotnych aspektach. Podpowiadamy, jak przygotować się do pierwszej dziary!

Chcesz umówić się na pierwszy tatuaż? Świetnie! Przed jego wykonaniem warto się jednak dowiedzieć, jak wybrać odpowiedni wzór dla siebie, jak wygląda proces tatuowania oraz jakich zaleceń należy przestrzegać tuż po zabiegu. Wszystkie najważniejsze informacje na temat tatuowania znajdziesz w tym artykule!

Wybór wzoru oraz artysty

Zanim zdecydujesz się na wykonanie swojego pierwszego tatuażu, konieczne zastanów się nad wzorem. Pamiętaj przy tym, że tatuaż zostaje na ciele na całe życie (chyba że zdecydujesz się na laserowe usuwanie), dlatego też bez względu na to, czy będzie to tatuaż o znaczeniu symbolicznym, czy jedynie ozdoba ciała, wzór musi być dokładnie przemyślany – jeśli nie jesteś go pewien, to odłóż wykonanie tatuażu w czasie. 

Pamiętaj także, że artyści posługują się różnymi stylami tatuowania. Poczytaj trochę o nich, aby znaleźć coś, co najbardziej współgra z Twoją estetyką. Old school, new school, linework… wybór jest naprawdę ogromny! Uwzględnij to także podczas wyboru tatuatora, ponieważ najczęściej są oni wyspecjalizowani w jednym konkretnym stylu.

Wykonywania tatuażu – jak to wygląda?

Aby podczas wykonywania pierwszego tatuażu nie pojawiły się żadne niepożądane niespodzianki, warto dowiedzieć się także nieco więcej na temat samego procesu tatuowania. Jak to wygląda?

Pierwszym etapem jest oczywiście zdezynfekowanie i przygotowanie przestrzeni do pracy. Następnie odbijany jest wzór – jest on drukowany na specjalnym arkuszu, a następnie naklejany na kilka minut na zdezynfekowaną skórę. 

Samo tatuowanie to natomiast nic innego jak wprowadzanie tuszu pod skórę za pomocą igły. Warto przy tym pamiętać, że występują różne rodzaje igieł do tatuażu. Na rynku dostępne są między innymi klasyczne igły do tatuażu  o różnych grubościach, a także tak zwane kartridże do tatuażu. Igła wprowadzana jest pod skórę przy użyciu maszynki lub ręki – wtedy mamy do czynienia z metodą hand poke. 

Zalecenie po tatuowaniu

Warto mieć z tyłu głowy także fakt, że tatuaż tuż po wykonaniu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy go przede wszystkim dokładnie myć oraz nawilżać przeznaczonym do tego kosmetykiem. Wszystkie szczegółowe zalecenia po zabiegu z pewnością dostaniesz od swojego tatuatora. Pamiętaj, że jeśli prawidłowo zadbasz o swoją świeżą dziarę, to będziesz mógł cieszyć się pięknym i intensywnym wzorem przez długie lata. 

Fot.: Mariano Nocetti/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym kierować się przy zakupie ubranek dla najmłodszych?
Czym kierować się przy zakupie ubranek dla najmłodszych?
Zastanawiasz się, czym kierować się przy zakupie ubranek dla dzieci? Przeczytaj nasz artykuł.
Jak ekologiczne materiały wpływają na komfort i trwałość twojego domu letniskowego?
Jak ekologiczne materiały wpływają na komfort i trwałość twojego domu letniskowego?
Dowiedz się, jak zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych może zwiększyć komfort i wydłużyć żywotność twojego domu letniskowego.
Sok z bzu – jak zrobić go samodzielnie?
Sok z bzu – jak zrobić go samodzielnie?
Sok z czarnego bzu to prawdziwy eliksir zdrowia. Sprawdź, jak zrobić go w swoim domu!
Ostatnie wpisy