Świeży tatuaż – niezbędne kosmetyki
Slow beauty
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Świeży tatuaż – niezbędne kosmetyki

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Świeży tatuaż wymaga odpowiedniego zadbania. Osoby, które wykonują go po raz pierwszy, z pewnością szukają informacji jak to zrobić. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób można prawidłowo o niego zadbać.   

Na czym polega pielęgnacja tatuażu?  

Pielęgnacja tatuażu ma ogromne znaczenie, a zwłaszcza tego nowego. Tak właściwie od nas zależy, jak potoczy się proces gojenia naszego świeżo zrobionego tatuażu. Brak znajomości podstawowych zasad z pewnością nie wróży niczego dobrego. Warto zadbać o to, by nasza skóra zregenerowała się, a tusz pozostał w głębokich warstwach.

Tuż po zrobieniu tatuażu, tatuator powinien zdezynfekować podrażnioną skórę, usuwając resztki tuszu oraz wazeliny. Do niedawna po wykonaniu tatuażu tatuatorzy nakładali na skórę klasyczną folię, która miała na celu zabezpieczyć ranę przed uszkodzeniem. Jednak z czasem taka folia została zastąpiona przez tzw. drugą skórę. Jest ona nakładana na około 24/48 godzin. Po tym czasie należy ją odkleić. Co ważne, należy to zrobić pod prysznicem. Nie można zrywać folii ze świeżego tatuażu bez uprzedniego przygotowania. Folia, która inaczej nazywana jest drugą skórą jest w pełni bezpieczna, wodoodporna i hipoalergiczna.

Pielęgnacja świeżego tatuażu – jak często należy go myć?

Jeśli chcemy odpowiednio dbać o świeży tatuaż, powinniśmy myć go nawet trzy razy dziennie. Ta czynność powinna być powtarzana aż do zagojenia się rany. Po zdjęciu folii nowo zrobiony tatuaż warto przemyć chłodną wodą, a następnie przy użyciu specjalnego żelu do tatuażu, osuszyć go ręcznikiem i posmarować maścią i kremem. Następnie trzeba zawinąć go w folię. Taki rytuał z pewnością wspomoże gojenie tatuażu.

Czy używanie folii jest bezpieczne? 

Do pielęgnacji tatuażu warto używać folii. Jeżeli przebywamy w domu i mamy pewność, że nasz tatuaż nie zostanie uszkodzony, zakładanie folii może nie być koniecznością. Jednak przed każdym wyjściem warto pomyśleć o jej użyciu. Inną sytuacją jest ta, gdy istnieje ryzyko, że folia przyczepi się nam do ubrania.

Może pojawiać się wiele obaw, w jaki sposób pielęgnować świeży tatuaż. Szczególnie istotna jest pielęgnacja nocą. Noc jest szczególną porą dla organizmu. Właśnie w trakcie tej pory odbywają się procesy regeneracyjne. Dla tego warto zadbać o proces gojenia, właśnie o tej porze. Sen przyspiesza proces gojenia, więc warto pamiętać o tym, żeby spać co najmniej 8 godzin na dobę. Świeżo zrobiony tatuaż raczej wyklucza nas z pica alkoholu, ponieważ alkohol spowalnia procesy regeneracyjne. Nie warto ryzykować, ponieważ tatuaż jest robiony na całe życie, więc warto zadbać o prawidłowy proces regeneracji.

Jak dbać o nowy tatuaż nocą? 

Mając nowy tatuaż, warto mieć czystą pościel. W ten sposób wyeliminujemy ryzyko kontaktu skóry z różnymi bakteriami. Ze świeżego tatuażu może wyciekać krew wraz z osoczem. W zależności od potrzeb pościel można wymieniać nawet co kilka dni. Z nowym tatuażem powinniśmy trzymać się z dala od zwierzaków, na czas gojenia lepiej odpuścić spanie z czworonogiem w jednym łóżku. Nie można też zapomnieć o nawilżaniu skóry. Specjalistyczny krem sprawdzi się idealnie. Świetnym wyborem będzie beardman.pl/easy-tatoo-krem-do-tatuazu.

Czasem zdarza się, że pomimo naszych starań tatuaż nie chce się goić. Objawami, które powinny wzbudzić naszą czujność jest zaczerwienie skóry oraz pieczenie. Bardzo rzadko zdarza się, że dochodzi do zakażenia. Wtedy jak najszybciej warto udać się do lekarza, który przepisze odpowiednią dawkę antybiotyków. Z pewnością nie można leczyć się na własną rękę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oczyszczacz powietrza marki Sharp przyczynia się do poprawy jakości życia w domu?
Jak oczyszczacz powietrza marki Sharp przyczynia się do poprawy jakości życia w domu?
Odkryj, jak oczyszczacz powietrza Sharp może poprawić komfort życia w domu. Poruszamy tematykę znaczenia czystego powietrza i wpływu oczyszczaczy na domowe środowisko.
Jak wybrać przydatne akcesoria do łazienki, które podkreślą jej charakter?
Jak wybrać przydatne akcesoria do łazienki, które podkreślą jej charakter?
Odkryj najnowsze trendy i triki, które pomogą Ci wybrać akcesoria do łazienki, idealnie oddające jej charakter. Poradnik dla tych, którzy pragną stworzyć unikalną atmosferę swojego domowego spa.
Jak wygląda atopowe zapalenie skóry u dorosłych?
Jak wygląda atopowe zapalenie skóry u dorosłych?
Jak wygląda atopowe zapalenie skóry u dorosłych? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy