Świeżo palona kawa – dlaczego warto w nią zainwestować?
Slow food
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Świeżo palona kawa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Wyobraź sobie aromat świeżo palonej kawy, który rozchodzi się z rana po Twoim mieszkaniu. Brzmi wspaniale, prawda? Warto zatem zrealizować swoje marzenie i zainwestować w dobrej jakości kawę oraz oczywiście kawiarkę lub ekspres. Takie posunięcie kompletnie odmieni Twoje życie, a smak dobrej kawy będzie nie do podrobienia. Dlaczego jeszcze warto pić dobrą jakościowo kawę?

Najlepsza kawa, czyli jaka?

Bardzo wiele osób jeszcze przed śniadaniem sięga po kawę. Z reguły jest to niezbyt smaczny napój rozpuszczalny, który może i daje siłę do życia, ale niezbyt dobrze wpływa na nasz organizm. Zacznijmy od tego, skąd wzięła się kawa rozpuszczalna. Wymyślono ją na potrzeby wojska. Żołnierze, którzy przez wiele tygodni przebywali w okopach, mogli bardzo szybko przygotować sobie ten napój, wykorzystując jedynie proszek i wodę.

W ekstremalnych sytuacjach dobrze się to sprawdzało, jednak nie miało to wiele wspólnego ze zdrowiem. Mimo to kawa na dobre weszła do naszego życia i do tej pory wiele osób pije ją właśnie w takiej formie. Warto się jednak zastanowić, ile wówczas tracimy. Kawa świeżo palona ma przede wszystkim zupełnie inny smak, zapach i właściwości. Wystarczy także, że wypijesz jedną, góra dwie filiżanki i odczuwasz energię przez cały dzień. Nie musisz faszerować się 4 czy 5 kubkami rozpuszczonego napoju. Do tego udowodniono, że jedna filiżanka dobrej kawy dziennie może znacząco zminimalizować ryzyko wystąpienia zawału serca. Pobudza krążenie, co sprawia, że nie pojawiają się groźne dla zdrowia zakrzepy.

Kawa świeżo palona – właściwości

Aromatyczna świeżo palona kawa to wbrew pozorom bardzo zdrowy napój. Oczywiście warto mieć na uwadze, aby – jak w przypadku większości rzeczy – nie nadużywać jej, ale jeśli trzymasz się 2 filiżanek dziennie, może wspomóc Twój organizm. W jaki sposób? Już tłumaczymy. Po pierwsze normalizuje metabolizm, czyli sprawia, że układ trawienny, który zaczyna się już w jamie ustnej, lepiej pracuje. Dzięki temu szybciej spalamy spożyte jedzenie, nie odkłada się ono w jelitach, a także efektywniej dostarczamy sobie składników odżywczych. Po drugie poprawia samopoczucie. Jedna filiżanka dziennie może naprawdę wiele zmienić. Warto jednak wybierać jedynie dobre jakościowo produkty, które oczywiście nie są zbyt tanie.

Pobudzenie organizmu z rana dobrą kawą sprawi, że przez cały dzień nie zabraknie Ci energii. Zostało to udowodnione naukowo! Co najciekawsze, kawa wspomaga także kondycję. Spalanie kalorii po wypiciu kawy zwiększa się, co wiąże się ściśle z metabolizmem. Brzmi jak bajka? Warto zatem zainwestować w dobrą kawę oraz oczywiście sprzęt do jej przygotowywania. W tym zakresie masz bardzo duży wybór. Możesz zdecydować się na zakup ekspresu z młynkiem do kawy. Ale są także tańsze alternatywy takie jak kawiarka, osobny młynek i filtry. Wówczas masz wpływ na wszystko. Kawę w ziarnach należy zmielić tuż przed zaparzeniem, następnie dodać wody i podgrzać całość na kuchence, aż osiągnie pożądaną temperaturę. Teraz zostało już tylko przelanie napoju do filiżanek i cieszenie się tym wyjątkowym smakiem i aromatem każdego dnia!

Zdj. główne: Tyler Nix/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny zlewozmywak do małej kuchni: praktyczne wskazówki i porady
Jak wybrać idealny zlewozmywak do małej kuchni: praktyczne wskazówki i porady
Zastanawiasz się, jak wybrać zlewozmywak do małej kuchni? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak dobrze dopasować zlewozmywak do wielkości i stylu Twojej kuchni.
Jak dbać o tatuaż?
Jak dbać o tatuaż?
Jak dbać o tatuaż? Odpowiednia pielęgnacja skóry w tym miejscu jest niezwykle ważna. W naszym artykule przedstawiamy krok po kroku jak dbać o tatuaż, aby cieszyć się jego trwałością i jakością przez wiele długich lat.
Optymalizacja przestrzeni w domu: praktyczne i nowoczesne rozwiązania na przykładzie koszy obrotowych, podnośników gazowych do mebli i rurek na ubrania
Optymalizacja przestrzeni w domu: praktyczne i nowoczesne rozwiązania na przykładzie koszy obrotowych, podnośników gazowych do mebli i rurek na ubrania
Zapoznaj się z praktycznymi poradami na temat optymalizacji przestrzeni w domu, które obejmują użycie koszy obrotowych, podnośników gazowych do mebli i rurek na ubrania. Zostań mistrzem organizacji przestrzeni!
Ostatnie wpisy