Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego
Inne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego

Artykuł sponsorowany

Profesjonalne wyposażenie gabinetu stomatologicznego pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Przeczytaj, jakie podstawowe elementy wyposażenia powinny znaleźć się w każdym gabinecie dentystycznym. 

Profesjonalne narzędzia stomatologiczne

Należy pamiętać o tym, że wszelkie sprzęty i akcesoria, w które ma być wyposażona klinika stomatologiczna, muszą posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty oraz atesty. Warto zainwestować w sprzęt i akcesoria wysokiej jakości, które umożliwiają precyzyjne wykonywanie zarówno podstawowych, jak i skomplikowanych zabiegów. Narzędzia dentystyczne, takie jak lusterka stomatologiczne – sklep meditrans, kleszcze, zestawy diagnostyczne czy sondy, znajdują zastosowanie m.in.: w stomatologii zachowawczej, chirurgii, endodoncji, implantologii, anestezjologii, periodontologii, protetyce oraz ortodoncji.

Unit stomatologiczny

Dobrą inwestycję stanowią funkcjonalne sprzęty, które umożliwią długi czas eksploatacji. Bardzo istotne jest, aby sprzęt spełniał wszystkie wymagania nałożone przez Unię Europejską, które dotyczą produkcji i sprzedaży sprzętu medycznego. Inwestowanie w sprzęt z odpowiednimi atestami jest gwarancją wysokiej jakości, komfortu oraz bezpieczeństwa Twoich pacjentów oraz wykonywanego zabiegu. Profesjonalny sklep stomatologiczny – meditrans kielce ma na wyposażeniu unity stomatologiczne wyposażone w konsolę z narzędziami, blok spluwaczki, lampę zabiegową, panel sterowania unitem czy stanowisko asysty oraz specjalne pokrowce na fotele dentystyczne z miękkiej włókniny, które zapewniają ochronę oraz higienę pacjenta podczas wykonywania zabiegu.  

Mikroskop stomatologiczny

Niezbędnym narzędziem stosowanym podczas zabiegów stomatologicznych, a także w chirurgii stomatologicznej, jest specjalistyczny mikroskop stomatologiczny – sklep meditrans. Stomatologiczne mikroskopy operacyjne lub dentystyczne mikroskopy chirurgiczne są zaprojektowane tak, aby zapewnić idealne powiększenie obszaru jamy ustnej i umożliwić stomatologowi optymalną kontrolę uzębienia przy doskonałym oświetleniu. To ważne narzędzie pracy, które umożliwia dentyście zachowanie ergonomicznej postawy, zwłaszcza podczas wykonywania długiego i skomplikowanego zabiegu. 

Fot.: Caroline LM/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zabrać w góry?
Co zabrać w góry?
Podpowiadamy, jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu w góry.
Jak za pomocą biżuterii podkreślić stylizację?
Jak za pomocą biżuterii podkreślić stylizację?
Nie wiesz, jak dobrać biżuterię do stroju? Sprawdź nasze porady.
Co warto wiedzieć o depresji?
Co warto wiedzieć o depresji?
Dbanie o zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak troska o formę fizyczną. Niestety w Polsce choroby o podłożu psychicznym to nadal temat tabu. Sprawdź, co warto wiedzieć o depresji.
Ostatnie wpisy