Jak właściwie karmić konie?
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak właściwie karmić konie?

Artykuł sponsorowany

Konie to wyjątkowe zwierzęta, które między innymi ze względu na budowę swojego przewodu pokarmowego znacząco różnią się od ludzi. Zbilansowanie ich diety może więc być dla hodowcy pewnym wyzwaniem – jest jednak niezbędne, by zwierzęta wzrastały i rozwijały się prawidłowo.

Jakie są rodzaje pasz dla koni?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów pasz. Ich ilość może przytłaczać, ale nie martw się – z pewnością uda Ci się wybrać coś dla Twojego podopiecznego. Warto również wiedzieć, że pasza dla koni to nie tylko karma dostępna w specjalistycznych sklepach zoologicznych, ale również trawa czy siano, które stanowią podstawę końskiej diety. Bardzo dobrym pomysłem jest dokarmianie koni sianem z lucerny lub trawy, a najlepiej – ich miksem. DLaczego? Trawa ma bardzo wysoką zawartość błonnika, natomiast lucerna zawiera optymalne ilości białka, witamin i wapnia. Z tego powodu połączenie tych składników może okazać się bardzo korzystne dla zwierzęcia. Oczywiście, poza świeżą roślinnością z pastwiska oraz sianem, konie mogą również otrzymywać koncentraty (zawierające na przykład kukurydzę, owies czy jęczmień), suplementy (głównie białkowe lub witaminowo-mineralne, jeżeli podaż tych składników w diecie jest niedostateczna) oraz specjalną żywność, dla koni o szczególnych wymaganiach, której przykładem mogą być pasze sportowe.

Na co zwracać uwagę na etykietach pasz dla koni?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup paszy dla swoich zwierząt, warto uważnie czytać ich etykiety – w ten sposób zapewnisz swoim zwierzętom to, co jest im naprawdę potrzebne i będziesz mieć świadomość, jakich składników odżywczych im dostarczasz. Jeżeli produkt jest pod nazwą „skoncentrowana mieszanka”, oznacza to, że w środku znajdują się zboża z suplementami lub innych dodatkami odżywczymi, których zadaniem jest podniesienie zawartości danego składnika w paszy. Z kolei nazwa „kompletna pasza” oznacza mieszaninę zbóż o wysokiej zawartości błonnika. Poza rozpoznaniem nazwy produktu i jego składu warto również zwrócić uwagę na instrukcję na opakowaniu – ponieważ niektóre karmy są dedykowane zastępowaniu siana, a inne mają stanowić wyłącznie dodatek do diety zwierzęcia. Szeroką ofertę końskich pasz znajdziesz na stronie: https://eggersmann.com.pl/, możesz również skonsultować się z weterynarzem, aby ustalić najlepszą dietę dla Twoich podopiecznych, biorąc pod uwagę stan ich zdrowia, wiek, płeć oraz inne potrzeby.

Fot.: Jean Alves/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać awangardowe meble do stworzenia unikalnej przestrzeni w domu
Jak wykorzystać awangardowe meble do stworzenia unikalnej przestrzeni w domu
Odkryj, jak awangardowe meble mogą odmienić wygląd Twojego domu. Pomagamy Ci stworzyć niepowtarzalne wnętrza pełne stylu i kreatywności.
Pomysły na stworzenie spa w łazience
Pomysły na stworzenie spa w łazience
Plany na nową łazienkę? Nie zapomnij, że czasami to ona będzie miejscem Twojego relaksu! Przeczytaj, jak zorganizować domowe spa i zaaranżować przestrzeń pod przyszłe kąpiele.
Jak prawidłowo dobrać obrożę dla swojego malucha?
Jak prawidłowo dobrać obrożę dla swojego malucha?
Wybierz idealną obrożę dla swojego malucha - dowiedz się, na co zwrócić uwagę, jakie modele są najlepsze i jak bezpiecznie je założyć.
Ostatnie wpisy