Jak właściwie karmić konie?
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak właściwie karmić konie?

Artykuł sponsorowany

Konie to wyjątkowe zwierzęta, które między innymi ze względu na budowę swojego przewodu pokarmowego znacząco różnią się od ludzi. Zbilansowanie ich diety może więc być dla hodowcy pewnym wyzwaniem – jest jednak niezbędne, by zwierzęta wzrastały i rozwijały się prawidłowo.

Jakie są rodzaje pasz dla koni?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów pasz. Ich ilość może przytłaczać, ale nie martw się – z pewnością uda Ci się wybrać coś dla Twojego podopiecznego. Warto również wiedzieć, że pasza dla koni to nie tylko karma dostępna w specjalistycznych sklepach zoologicznych, ale również trawa czy siano, które stanowią podstawę końskiej diety. Bardzo dobrym pomysłem jest dokarmianie koni sianem z lucerny lub trawy, a najlepiej – ich miksem. DLaczego? Trawa ma bardzo wysoką zawartość błonnika, natomiast lucerna zawiera optymalne ilości białka, witamin i wapnia. Z tego powodu połączenie tych składników może okazać się bardzo korzystne dla zwierzęcia. Oczywiście, poza świeżą roślinnością z pastwiska oraz sianem, konie mogą również otrzymywać koncentraty (zawierające na przykład kukurydzę, owies czy jęczmień), suplementy (głównie białkowe lub witaminowo-mineralne, jeżeli podaż tych składników w diecie jest niedostateczna) oraz specjalną żywność, dla koni o szczególnych wymaganiach, której przykładem mogą być pasze sportowe.

Na co zwracać uwagę na etykietach pasz dla koni?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup paszy dla swoich zwierząt, warto uważnie czytać ich etykiety – w ten sposób zapewnisz swoim zwierzętom to, co jest im naprawdę potrzebne i będziesz mieć świadomość, jakich składników odżywczych im dostarczasz. Jeżeli produkt jest pod nazwą „skoncentrowana mieszanka”, oznacza to, że w środku znajdują się zboża z suplementami lub innych dodatkami odżywczymi, których zadaniem jest podniesienie zawartości danego składnika w paszy. Z kolei nazwa „kompletna pasza” oznacza mieszaninę zbóż o wysokiej zawartości błonnika. Poza rozpoznaniem nazwy produktu i jego składu warto również zwrócić uwagę na instrukcję na opakowaniu – ponieważ niektóre karmy są dedykowane zastępowaniu siana, a inne mają stanowić wyłącznie dodatek do diety zwierzęcia. Szeroką ofertę końskich pasz znajdziesz na stronie: https://eggersmann.com.pl/, możesz również skonsultować się z weterynarzem, aby ustalić najlepszą dietę dla Twoich podopiecznych, biorąc pod uwagę stan ich zdrowia, wiek, płeć oraz inne potrzeby.

Fot.: Jean Alves/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak spersonalizować prezent?
Jak spersonalizować prezent?
Szukasz idealnego prezentu świątecznego na ostatnią chwilę, ale w Twojej głowie nie ma żadnych pomysłów? Koniecznie sprawdź nasze rady i postaw na prezenty, które na długo zapadną w pamięć Twoich bliskich!
Leśna terapia. W tych miejscach odpoczniesz i poczujesz bliskość z naturą
Leśna terapia. W tych miejscach odpoczniesz i poczujesz bliskość z naturą
Przedstawiamy 8 miejsc, w których wypoczniesz z dala od miejskiego zgiełku!
Jak kupować dobrej jakości obuwie?
Jak kupować dobrej jakości obuwie?
Dobrej jakości obuwie to nie tylko marka, wybór modelu i przemyślane zakupy. To również dbanie o buty podczas używania. Sprawdź, co zrobić, by w końcu cieszyć się butami przez kilka sezonów!
Ostatnie wpisy