Jak osiągnąć zdrową relację ze swoim ciałem?
Slow life
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak osiągnąć zdrową relację ze swoim ciałem?

W dzisiejszych czasach na każdym kroku możemy odczuć presję idealnego wyglądu. Perfekcyjne, szczupłe i gładkie ciała kłębią się na Instagramie i w reklamach. Patrząc na nie codziennie, łatwo możemy popaść w kompleksy, co niestety coraz częściej ma miejsce. Co zrobić, aby nie dać się kompleksom i uzyskać zdrową relację ze swoim ciałem? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz, czytając ten artykuł. 

Po pierwsze – akceptacja

Zaakceptuj swoje ciało – jak to łatwo powiedzieć. Droga do akceptacji siebie jest trudna i zawiła. Często są to lata, a nawet dziesiątki lat pracy nad sobą. Jest to jednak konieczne do uzyskania pełni szczęścia. Warto uświadomić sobie pewną rzecz – będziesz żyła ze sobą aż do śmierci. Może to oczywiste, ale przeczytaj to zdanie jeszcze raz. Twoje ciało będzie się zmieniało z biegiem lat, możesz wyglądać lepiej lub gorzej, ale zawsze będzie to Twoje ciało. Akceptacja tego i pokochanie siebie takiej, jaką się jest, jest kluczem do sukcesu w walce z kompleksami.

Jak w praktyce walczyć o samoakceptację? Dobrym sposobem będzie wybranie się do psychologa. Tak uzyskasz odpowiednie narzędzia, które pomogą Ci zyskać akceptację siebie. W zaciszu domowym możesz stawać przed lustrem i oglądać swoje ciało. Staraj się wtedy myśleć i mówić o nim dobrze. Traktuj się tak, jak bliską Ci osobę. Bądź dla siebie najlepszym przyjacielem. 

Pracuj nad swoim ciałem

Akceptacja i pokochanie swojego ciała nie oznacza, że nie można odczuwać chęci do jego zmiany. Możesz w pełni akceptować swoje pośladki, a jednocześnie pragnąć, aby były bardziej jędrne. To nic dziwnego! Dąż więc do celu i zmieniaj swoje ciało.

Jeżeli pragniesz zrzucić kilka kilogramów – postaraj się utrzymać deficyt kaloryczny i odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia. Jeżeli chcesz poprawić jędrność ciałą – udaj się na siłownię i na odpowiednie zabiegi do kosmetologa. Stosuj kosmetyki, które pomogą Ci utrzymywać piękną i zdrową skórę i nie szczędź sobie pięknych perfum, To wszystko sprawi, że relacja z Twoim własnym ciałem ulegnie znacznej poprawie.

Naucz się przyjmować komplementy

Przyjmowanie komplementów nie jest łatwą sztuką. Jest to szczególnie trudne dla osób walczących z kompleksami. Mają one na tyle zaburzony obraz postrzegania siebie, że zazwyczaj nie wierzą w dobre słowa wypowiedziane na swój temat.

Postaraj się uwierzyć w mówione Ci komplementy. Jeżeli ktoś powiedział Ci, że masz piękny uśmiech, to przyjmij do wiadomości, że tej osobie się spodobał. Nawet wtedy, jeżeli Tobie się on nie podoba. Nie reaguj na komplementy negatywnie, nie neguj ich. Często my sami na siebie patrzymy krytycznym okiem, a ktoś inny widzi zupełnie inny obraz nas. Pamiętaj – jest to bardziej obiektywny obraz!

Rozmawiaj o swoich problemach

Nic nie jest w stanie tak pomóc w trudnych chwilach, jak szczera rozmowa z bliską osobą. Problemy i wątpliwości tłumione w sobie narastają i stają się trudniejsze do pokonania. Rozmawiaj więc o problemach – pomoże to oczyścić Twoją psychikę i uzyskać lepszą relację z ciałem.

Zdj. główne: Szabolcs Toth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne porady, jak skutecznie uprawiać palmy w domowych warunkach
Praktyczne porady, jak skutecznie uprawiać palmy w domowych warunkach
Zdobądź wiedzę na temat domowej hodowli palm. Odkryj praktyczne wskazówki i porady, które pomogą Ci zapewnić tym egzotycznym roślinom idealne warunki.
Nocleg w jurcie. Nietypowy pomysł na wakacje
Nocleg w jurcie. Nietypowy pomysł na wakacje
Marzysz o egzotycznym wypoczynku na łonie natury? Chcesz choć przez chwilę poczuć się jak koczownik zamieszkujący azjatyckie stepy? Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na nocleg w jurcie!
Domowa nalewka z propolisu – jak ją zrobić i dlaczego warto?
Domowa nalewka z propolisu – jak ją zrobić i dlaczego warto?
Chcesz poznać dobroczynne właściwości kitu pszczelego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zrobić z niego nalewkę!
Ostatnie wpisy