Slow fashionZrównoważona moda

Z tych tkanin warto wybierać ubrania

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się czasami nad tym, z jakich materiałów wykonane są Twoje ubrania? Zachwycasz się tkaninami delikatnymi i miękkimi w dotyku? Zwracasz uwagę na intensywność kolorów i wzorów? Sprawdź, jakie właściwości mają naturalne materiału wykorzystywane do produkcji ubrań!

Jakie materiały są najlepsze?

Panuje powszechna opinia, że najbardziej komfortowe dla skóry są materiały naturalne. Te tkaniny bardzo często wykazują się też świetnymi właściwościami, dzięki czemu mogą służyć przez długie lata. Niestety, takie cechy mają swoją cenę – ale, wbrew pozorom nie wszystkie naturalne materiały są drogie. Oczywiście, delikatny i uważany za luksusowy jedwab z pewnością przewyższy wartością rynkową dużo bardziej powszechną bawełnę, ale właśnie ta ostatnia może okazać się doskonałym, naturalnym materiałem na Twoje ubrania. Z pewnością nadal będzie ona droższa niż sztuczne tkaniny, ale cena nie jest wygórowana i bez wątpienia znajduje się w zakresie Twojego portfela.

Czy warto szyć ubrania?

Kiedyś szycie ubrań było stanem domyślnym – dopiero z rewolucją przemysłową, zmianami w społeczeństwie i zautomatyzowaniem niektórych procesów przyszło rozpowszechnienie sklepów odzieżowych i kupowania ubrań. Wciąż jednak istnieje niejeden zakład krawiecki i sklep z tkaninami, dzięki którym może powstać Twoja wymarzona sukienka lub garnitur. Z pewnością odchodzi się już od szycia ubrań do użytku codziennego, ale wyjątkowe wydarzenia w życiu często ozdabiają stylizacje stworzone przez mistrzów igły i maszyny do szycia. Jeśli masz okazję, na którą warto zaprojektować specjalną kreację – nie wahaj się. Każdy powinien chociaż raz w życiu doświadczyć tworzenia unikalnego ubrania dedykowanego właśnie jemu!

Najlepsze materiały do szycia ubrań 

W zależności od przeznaczenia ubrania, które masz zamiar stworzyć, możesz zdecydować się na kilka doskonałych materiałów, dostosowanych do Twoich potrzeb estetycznych i finansowych. Najpowszechniejszym wyborem będzie bawełniana dzianina, etamina lub jeans, ponieważ są to tkaniny wytrzymałe, nieuczulające, łatwe do czyszczenia i przewiewne. Dobrym materiałem może być również len, który szczególnie sprawdzi się w letnich ubraniach. Dla fanów wyjątkowego komfortu lub osób z wrażliwą skórą najlepszym wyborem będzie jedwab. Takie materiały, dostępne w tkaniny sklep, zapewnią Ci nie tylko komfort użytkowania, ale będą także doskonałą inwestycją. Ręcznie szyte ubrania wielokrotnie okazują się trwalsze niż te pochodzące z sieciówek.

Zdj. główne: Nick de Partee/unsplash.com

Początkująca copywriterka, studentka farmacji. Czas wolny lubi spędzać na czytaniu fantastyki i książek popularnonaukowych, zwłaszcza dotyczących tematów okołomedycznych i psychologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *