Polskie influencerki slow fashion – kogo warto obserwować?
Slow fashion
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Polskie influencerki slow fashion – kogo warto obserwować?

Chcesz poznać bliżej zasady slow fashion? A może szukasz inspiracji? W obu przypadkach z pomocą przyjdą polskie blogerki, które stanowią kopalnię wiedzy i pomysłów w tej dziedzinie! Sprawdź, kogo warto obserwować.

Joanna Glogaza

Joanna Glogaza od 2008 r. jest autorką bloga Style Digger skierowanego do kobiet, które „cenią sobie dobre życie i czerpią z niego pełnymi garściami”. Z wykształcenia jest socjologiem i trend forecasterem. Autorka pięciu książek poradnikowych o tematyce slow, takich jak np. Slow fashion. Modowa rewolucja, Slow life. Zwolnij i zacznij żyć i Wychodząc z mody – praktyczny przewodnik po slow fashion

Szafa sztywniary

Joanna już od 2007 r. prowadzi w internecie bloga pod nazwą Szafa sztywniary. Początkowo prezentowane były na nim głównie ubrania i stylizacje Asi, lecz z czasem zaczęła się na nim pojawiać tematyka podróżnicza, książkowa, a nawet urządzania wnętrz. Sama autorka przyznaje, że tworzy bloga o tym, co sprawia jej największą radość. Z wykształcenia jest tłumaczką, jednak ostatnimi czasy więcej czasu poświęca na pisanie treści, niż pracy w wyuczonym zawodzie.

Katarzyna Zajączkowska

Autorka bloga i twórczyni podcastu Odpowiedzialna moda. Była projektantka kolekcji dla wiodących marek odzieżowych, która, jak sama przyznaje, zna modową tematykę od podszewki. Prowadzi warsztaty świadomego budowania wizerunku i wykłada w Krakowskich Szkołach Artystycznych, gdzie uczy projektować ubrania sposobem no waste. W swoich mediach promuje sustainable fashion, czyli modę etyczną i ekologiczną. Uczy, że stylowy wygląd nie wymaga zakupu tony ubrań rocznie.

Katarzyna Kędzierska – Simplicite

Katarzyna Kędzierska opisuje siebie jako blogerkę, prawniczkę i minimalistkę. Bloga Simplicite prowadzi od siedmiu lat. Radzi na nim, jak prowadzić życie w duchu minimalizmu. Zawodowo specjalizuje się w zakresie prawnej ochrony znaków towarowych oraz budowaniu wartości marki w czasie. Pięć lat temu wydała książkę Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce, która szybko okazała się bestsellerem. W 2020 r. na rynku pojawił się internetowy kurs budowania garderoby kapsułowej stworzony przez blogerkę.

Kameralna

Kameralna to blog prowadzony przez Dorotę Zalepę, w którym opisuje swoje doświadczenie ze slow life, szukaniem przyjemności w drobnych rzeczach oraz ze świadomą modą i zdrowym stylem życia. Znajdziemy tam porady dla młodych mam, a także inspiracje na urządzanie domu. Dorota prowadzi również sklep internetowy, w którym możemy kupić ebooki pełne porad dotyczących slow life.

Joulenka

Na blogu Julii Dzwończyk, znanej w sieci jako Joulenka, znajdziemy garść informacji dotyczących nauki szycia oraz życia w duchu minimalistycznym. W 2014 roku, jej blog otrzymał pierwsze miejsce w kategorii Szyciowy Blog Roku. Julia jest absolwentką Szkoły Konstrukcji Ubioru oraz właścicielką marki Twoje Wykroje, specjalizującej się w sporządzaniu wykrojów ubrań dostosowanych do polskich rozmiarów oraz w kursach szycia online.

Harel

Harel to blog prowadzony od 2006 roku przez młodą dziennikarkę. W mediach społecznościowych stara się propagować polskie marki i rozsądną konsumpcję. Blog podzielony jest na pięć kategorii: moda, uroda, miejsca, życie i rzeczy. Znajdziemy także relacje z pokazów mody polskich marek. 

Zophia

Zophia, czyli Zofia Kulewicz to była modelka, która dziś, oprócz prowadzenia bloga, zajmuje się także prowadzeniem marki Zophia Osobista Stylistka, w której dokonuje metamorfoz wizerunkowych swoich klientów. Jako ekspertka od wizerunku występowała w programach telewizyjnych, takich jak Dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie czy innych produkcji emitowanych na antenie TVN Style. Oprócz tego tworzy markę odzieżową ANSIN, produkującą basicowe koszulki i topy. Prowadzi także kanały na YouTube, na którym pokazuje swoją szafę, analizuje nowe trendy oraz udziela porad modowych. 

Ubieraj się klasycznie

Maria Młyńska, autorka bloga, specjalizuje się w przeprowadzaniu analizy kolorystycznej i temu poświęca najwięcej uwagi w swoich mediach społecznościowych. Pisze także o sposobach na poszukiwanie własnego stylu. Więcej tego typu informacji można przeczytać w jej książce Warsztaty stylu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać płytki do naszego domu – jak to zrobić od A do Z
Jak wybrać płytki do naszego domu – jak to zrobić od A do Z
Sprawdź, jak wybierać płytki do domu, by spełniały wszystkie Twoje wymagania. Przeczytaj nasz obszerny poradnik i dowiedz się, jakie płytki będą dla Ciebie najlepsze.
Probiotyki – czym są i kiedy należy je stosować?
Probiotyki – czym są i kiedy należy je stosować?
Z definicji WHO, probiotyki to „żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza”. Są to więc żywe mikroorganizmy, które do organizmu dostarczamy w postaci preparatów probiotycznych oraz z żywnością.
Jak zorganizować eko przyjęcie?
Jak zorganizować eko przyjęcie?
Planujesz grilla, urodziny czy po prostu letnie spotkanie ze znajomymi? Zobacz, jak zorganizować ekologiczne garden party.
Ostatnie wpisy