Jak spersonalizować prezent?
Slow life
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak spersonalizować prezent?

Artykuł sponsorowany

Zbliżają się święta, a wraz z nimi – czas na wymyślanie, kupowanie i wręczanie prezentów. Niestety, dla wielu osób wpadnięcie na pomysł, co podarować najbliższym, jest bardzo trudne. Wynika to z często spotykane podejścia „wszystko mam, niczego nie potrzebuję”. W takiej sytuacji ciężko jest podarować coś, co okaże się pełnieniem marzeń – na szczęście stosunkowo łatwo docenić ukochaną osobę drobiazgiem. 

Święta w pełnym wymiarze

Mimo że coraz więcej osób decyduje się na odejście lub odizolowanie się od kościoła, wciąż wiele domów w Polsce jest tworzonych przez tradycyjne, religijne rodziny. Święta nie są dla nich tylko przyjemną tradycją i odpoczynkiem od pracy, ale także – a może nawet przede wszystkim – przestrzenią do czerpania radości z narodzin Chrystusa. Jeżeli Twoi rodzice lub dziadkowie są osobami głęboko wierzącymi, do znalezienia dla nich drobnego, spersonalizowanego upominku posłużyć może sklep internetowy z dewocjonaliami. Być może tego typu prezent ucieszy religijną osobę nawet bardziej, niż kolejny zestaw kosmetyków lub czekoladek, zwłaszcza, że wiele osób dojrzałych i w podeszłym wieku ma problemy z cukrem lub cholesterolem, coraz popularniejsze w społeczeństwie są również alergie na różne składniki preparatów pielęgnacyjnych.

Spersonalizowany prezent dla osoby, którą znasz

Z pewnością wręczenie spersonalizowanego podarku osobie, którą znasz, nie jest aż tak trudne jak wymyślenie prezentu dla kogoś obcego (na przykład podczas losowania w czasie pracowniczej wigilii). Jeżeli wiesz, co lubi Twój przyjaciel lub członek rodziny, możesz zdecydować się na dodatkową personalizację drobiazgu poprzez specjalne zdobienia. Przygotowane w ten sposób dekoracje, biżuteria lub zapalniczki z grawerem będą doskonałym wyrazem pamięci i odwołaniem do wspólnie przeżytych chwil. Grawer może nawiązywać do ważnych dla Was dat (początek przyjaźni, rocznica ślubu, narodziny dziecka), wydarzeń lub związanych z Wami myśli i cytatów. Z pewnością jesteś z stanie samodzielnie określić, co najlepiej będzie pasować na taką okazję!

DIY, czyli zrób to sam

Najbardziej personalnymi prezentami są te wykonane własnoręcznie – tu nie ma się z czym kłócić. Prezent DIY (z angielskiego: Do It Yourself, czyli zró to sam) to taki, który postanie na podstawie Twojego projektu i w którego przygotowanie zaangażujesz swoje myśli, zdolności, czas i serce. Prezenty DIY mogą być naprawdę różne – rozpoczynając od świątecznych kartek, przez ręcznie wyszywane i malowane obrazy, płyty z nagraniem zaśpiewanych piosenek lub kolęd i własnoręcznie napisane opowiadania, aż po zrobione w domu mydła, kremy i pomadki. Tak naprawdę nic Cię nie ogranicza – wykorzystaj więc swoją kreatywność i umiejętności, by przygotować dla bliskiej Ci osoby coś naprawdę specjalnego. Ponieważ w prezenty DIY wkładasz ogrom zaangażowania, taki prezent będzie nie tylko wyjątkowy i oryginalny, ale również niezwykle świąteczny, bo przecież podczas świąt chodzi właśnie o okazywanie sobie wsparcia, dobroci i miłości.

Skup się na osobie, którą chcesz obdarować

Nie masz czasu na własnoręczne przygotowanie prezentu, a osoba, którą chcesz obdarować nie jest wierząca ani nie używa niczego, co można byłoby wygrawerować? Nie martw się i nie panikuj. Jesteś z stanie przygotować idealny, spersonalizowany prezent świąteczny nawet w takiej sytuacji. Wystarczy, że zastanowisz się nad tym, kim jest dla Ciebie przyjaciel czy bliski, któremu chcesz ofiarować prezent i czym się interesuje. W życiu każdego człowieka są obszary, które go pasjonują, rozwijają i pochłaniają. Poświęć kilkanaście minut na zastanowienie się nad tym, co jest ważne dla obdarowywanej osoby. Co ją interesuje? Czemu poświęca czas i energię? O czym ostatnio Ci opowiadała? Jakie są jej marzenia? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci odnaleźć idealny prezent. Bo najważniejsze jest Twoje zaangażowanie i chęć przygotowania czegoś specjalnego.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porównanie korzyści i wad różnych systemów oczyszczania ścieków dla gospodarstw domowych
Porównanie korzyści i wad różnych systemów oczyszczania ścieków dla gospodarstw domowych
Artykuł porównuje systemy oczyszczania ścieków stosowane w gospodarstwach domowych. Zrozum zalety i wady różnych technologii, aby dokonać najkorzystniejszego wyboru.
Jak spakować się na długą podróż?
Jak spakować się na długą podróż?
Jak spakować się, kiedy wyjeżdżasz naprawdę daleko? Sprawdź nasze rady!
Nie kupuj, wypożycz! Trend, który zostanie z nami na dłużej
Nie kupuj, wypożycz! Trend, który zostanie z nami na dłużej
Poszukujesz dobrej jakości ubrań? Nie chcesz kupować nowych ubrań, które założysz jedynie kilka razy? Poznaj trend wypożyczania ubrań, który zagościł również w Polsce!
Ostatnie wpisy