Depilacja laserowa – zabieg ułatwiający codzienne funkcjonowanie
Domowa pielęgnacjaSlow beauty
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja laserowa – zabieg ułatwiający codzienne funkcjonowanie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Raczej niewiele osób mówi, że depilowanie swojej skóry jest przyjemne. Z reguły słyszy się narzekania dotyczące podrażnień skóry, potrzeby ciągłego usuwania zbędnego owłosienia i straty czasu. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który potrafi w bardzo prosty, a zarazem dość szybki sposób sprawić, że włosy przestaną w ogóle wyrastać. W jaki sposób to się dzieje?

Istota działania zabiegu depilacji laserowej

Istotą działania zabiegu depilacji laserowej jest funkcjonowanie lasera, który jest najważniejszym elementem w całym zabiegu. To jego nowoczesność sprawia, że może zostać wytworzone specjalne światło o dobrze dobranych parametrach, które na stałe zlikwiduje ciągle odrastające włosy. Owe światło posiada daną długość własnej wiązki i moc świetlną, która trafia na skórę podczas trwania zabiegu depilacyjnego. Skóra bardzo dobrze absorbuje światło wraz z energią przekształcaną w ciepło. Stąd uczucie ciepłoty ciała i zaczerwienienia skóry podczas zabiegu. Głównym elementem pochłaniającym tą energię jest barwnik skóry.

Komórki barwnikowe skóry są położone w bezpośrednim sąsiedztwie względem cebulek włosowych, których zadaniem jest ciągła produkcja nowych włosów. Zbyt wysoka temperatura, która panuje w komórkach barwnikowych po naświetlaniu jest nie do zniesienia dla cebulek włosowych. W takich warunkach dochodzi do uszkodzenia najważniejszych struktur produkujących coraz to nowe włosy. W wyniku takiego uszkodzenia ze skóry nie wychodzą nowe włosy, gdyż w ogóle nie są produkowane. Dzięki temu można cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej i wolnej od owłosienia skóry.

Depilacja laserowa Szczecin

Jednym z najważniejszych punktów w przypadku chęci stałego usunięcia owłosienia jest wybór salonu, w którym przeprowadzana jest depilacja laserowa. Szczecin jest miastem położonym w północnej części Polski, w którym można znaleźć bardzo cenione i renomowane placówki. Przykładem są salony sieci depilacja.pl, o których jest obecnie bardzo głośno. Sprawdź więcej na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/.

Fot.: Lucrezia Carnelos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak postawić na właściwe miejsce biura Twojej firmy?
Jak postawić na właściwe miejsce biura Twojej firmy?
Poradnik, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję w wyborze biura. Odkryj czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę, aby przestrzeń biurowa pomagała Twojej firmie rosnąć.
Jak prawidłowo dobrać obrożę dla swojego malucha?
Jak prawidłowo dobrać obrożę dla swojego malucha?
Wybierz idealną obrożę dla swojego malucha - dowiedz się, na co zwrócić uwagę, jakie modele są najlepsze i jak bezpiecznie je założyć.
Mała czarna – klasyka, którą można stylizować na kilka sposobów
Mała czarna – klasyka, którą można stylizować na kilka sposobów
Mała czarna sukienka to ponadczasowa klasyka! Jest świetną bazą do wielu stylizacji.
Ostatnie wpisy