Depilacja laserowa – zabieg ułatwiający codzienne funkcjonowanie
Domowa pielęgnacjaSlow beauty
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja laserowa – zabieg ułatwiający codzienne funkcjonowanie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Raczej niewiele osób mówi, że depilowanie swojej skóry jest przyjemne. Z reguły słyszy się narzekania dotyczące podrażnień skóry, potrzeby ciągłego usuwania zbędnego owłosienia i straty czasu. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który potrafi w bardzo prosty, a zarazem dość szybki sposób sprawić, że włosy przestaną w ogóle wyrastać. W jaki sposób to się dzieje?

Istota działania zabiegu depilacji laserowej

Istotą działania zabiegu depilacji laserowej jest funkcjonowanie lasera, który jest najważniejszym elementem w całym zabiegu. To jego nowoczesność sprawia, że może zostać wytworzone specjalne światło o dobrze dobranych parametrach, które na stałe zlikwiduje ciągle odrastające włosy. Owe światło posiada daną długość własnej wiązki i moc świetlną, która trafia na skórę podczas trwania zabiegu depilacyjnego. Skóra bardzo dobrze absorbuje światło wraz z energią przekształcaną w ciepło. Stąd uczucie ciepłoty ciała i zaczerwienienia skóry podczas zabiegu. Głównym elementem pochłaniającym tą energię jest barwnik skóry.

Komórki barwnikowe skóry są położone w bezpośrednim sąsiedztwie względem cebulek włosowych, których zadaniem jest ciągła produkcja nowych włosów. Zbyt wysoka temperatura, która panuje w komórkach barwnikowych po naświetlaniu jest nie do zniesienia dla cebulek włosowych. W takich warunkach dochodzi do uszkodzenia najważniejszych struktur produkujących coraz to nowe włosy. W wyniku takiego uszkodzenia ze skóry nie wychodzą nowe włosy, gdyż w ogóle nie są produkowane. Dzięki temu można cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej i wolnej od owłosienia skóry.

Depilacja laserowa Szczecin

Jednym z najważniejszych punktów w przypadku chęci stałego usunięcia owłosienia jest wybór salonu, w którym przeprowadzana jest depilacja laserowa. Szczecin jest miastem położonym w północnej części Polski, w którym można znaleźć bardzo cenione i renomowane placówki. Przykładem są salony sieci depilacja.pl, o których jest obecnie bardzo głośno. Sprawdź więcej na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/.

Fot.: Lucrezia Carnelos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wieczór panieński w stylu slow
Wieczór panieński w stylu slow
Kluby, knajpy i alkohol? Wieczór panieński może wyglądać zupełnie inaczej. Sprawdź, jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński w stylu slow.
Czy moda może być zrównoważona? O ekologicznym podejściu do ubrań
Czy moda może być zrównoważona? O ekologicznym podejściu do ubrań
Moda jest jednym z najbardziej dynamicznych i konsumpcyjnych przemysłów na świecie. Co sezon oferowane są nowe trendy, wzory, kolory, a klienci kupują kolejne ubrania, aby nadążyć za modą. Jednak tak jak w przypadku wielu innych branż, konsumpcja w modzie ma negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Oto adresy najciekawszych europejskich butików z modą vintage!
Oto adresy najciekawszych europejskich butików z modą vintage!
Na europejskiej mapie mody znajdziemy wiele butików, gdzie znajdziemy odzież z kolekcji domów mody sprzed wielu lat. Warto znać te adresy i odwiedzać takie miejsca w poszukiwaniu prawdziwych unikatów!
Ostatnie wpisy