Depilacja laserowa – zabieg ułatwiający codzienne funkcjonowanie
Domowa pielęgnacjaSlow beauty
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja laserowa – zabieg ułatwiający codzienne funkcjonowanie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Raczej niewiele osób mówi, że depilowanie swojej skóry jest przyjemne. Z reguły słyszy się narzekania dotyczące podrażnień skóry, potrzeby ciągłego usuwania zbędnego owłosienia i straty czasu. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który potrafi w bardzo prosty, a zarazem dość szybki sposób sprawić, że włosy przestaną w ogóle wyrastać. W jaki sposób to się dzieje?

Istota działania zabiegu depilacji laserowej

Istotą działania zabiegu depilacji laserowej jest funkcjonowanie lasera, który jest najważniejszym elementem w całym zabiegu. To jego nowoczesność sprawia, że może zostać wytworzone specjalne światło o dobrze dobranych parametrach, które na stałe zlikwiduje ciągle odrastające włosy. Owe światło posiada daną długość własnej wiązki i moc świetlną, która trafia na skórę podczas trwania zabiegu depilacyjnego. Skóra bardzo dobrze absorbuje światło wraz z energią przekształcaną w ciepło. Stąd uczucie ciepłoty ciała i zaczerwienienia skóry podczas zabiegu. Głównym elementem pochłaniającym tą energię jest barwnik skóry.

Komórki barwnikowe skóry są położone w bezpośrednim sąsiedztwie względem cebulek włosowych, których zadaniem jest ciągła produkcja nowych włosów. Zbyt wysoka temperatura, która panuje w komórkach barwnikowych po naświetlaniu jest nie do zniesienia dla cebulek włosowych. W takich warunkach dochodzi do uszkodzenia najważniejszych struktur produkujących coraz to nowe włosy. W wyniku takiego uszkodzenia ze skóry nie wychodzą nowe włosy, gdyż w ogóle nie są produkowane. Dzięki temu można cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej i wolnej od owłosienia skóry.

Depilacja laserowa Szczecin

Jednym z najważniejszych punktów w przypadku chęci stałego usunięcia owłosienia jest wybór salonu, w którym przeprowadzana jest depilacja laserowa. Szczecin jest miastem położonym w północnej części Polski, w którym można znaleźć bardzo cenione i renomowane placówki. Przykładem są salony sieci depilacja.pl, o których jest obecnie bardzo głośno. Sprawdź więcej na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/.

Fot.: Lucrezia Carnelos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym tak właściwie polega slow food?
Na czym tak właściwie polega slow food?
Wejdź i poznaj podstawowe założenia ruchu slow food. Sprawdź jak łatwo stosować je w swoim życiu. To wspaniały sposób na delektowanie się zdrowym i lokalnym jedzeniem.
Uprawiasz sport? Te składniki warto dodać do diety
Uprawiasz sport? Te składniki warto dodać do diety
Uprawiasz sport? Zobacz, jakie składniki dodać do swojej diety.
Poznaj skuteczne rozwiązanie do prania — płyny do płukania!
Poznaj skuteczne rozwiązanie do prania — płyny do płukania!
Odkryj skuteczne płyny do płukania, które sprawią, że Twoje ubrania będą czyste, miękkie i świeżo pachnące!
Ostatnie wpisy