Czy farbować włosy samodzielnie czy u fryzjera?
Slow beauty
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy farbować włosy samodzielnie czy u fryzjera?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Farbowanie włosów to jeden z bardziej popularnych zabiegów fryzjerskich. Szybko dodaje on uroku i nowego wyglądu. Gdy siwych włosów jest już zbyt dużo, trzeba farbować włosy co około 4-6 tygodni, aby nie mieć dużego odrostu. Czy lepiej iść do fryzjera czy zrobić farbowanie samodzielnie?

Koloryzacja włosów w salonie fryzjerskim to gwarancja dobrego efektu

Profesjonaliści z salonu fryzjerskiego znają się na rzeczy i doskonale wiedzą jak aplikować farbę, aby uzyskać dobry efekt. Niezależnie od tego czy chcesz osiągnąć efekt zbliżony do naturalnych włosów, a tym bardziej, gdy chcesz całkowitej zmiany wizerunku. Mieszanie kilku preparatów pozwoli osiągnąć jeszcze ciekawszy efekt kolorystyczny, a najlepiej zrobi to profesjonalista. Poza tym profesjonalne preparaty dają o wiele lepszy efekt niż te drogeryjne. Poza tym, stylista lub fryzjer zasugeruje produkty do pielęgnacji, które pozwolą utrzymać piękny kolor dłużej. Co więcej, niektóre salony oferują farby wegańskie, które jako 100% naturalne w składzie, są całkowicie przyjazne dla skóry i bezpieczne. Doświadczony fryzjer wie jak wykonać cały zabieg, mieszać farby, jaki utleniacz wybrać, tak aby nie uszkodzić włosów. Aby dobrze nałożyć farbę do włosów trzeba mieć wprawę, a samodzielne i równomierne nałożenie farby, może okazać się już zbyt dużym wyzwaniem.

Jakie są jeszcze zalety farbowania włosów w salonie?

Profesjonalista w salonie ma dużą wiedzę na temat używanych kosmetyków do koloryzacji. Są to nie tylko farby do włosów, ale i rozjaśniacze i dekoloryzatory. Bazując na swoim doświadczeniu, wie jak ich używać, aby pomóc uzyskać wymarzony odcień, nawet w przypadku radykalnej zmiany koloru. Poza tym porada dotycząca najlepszego koloru farby jest naprawdę bezcenna, bo może okazać się, że fryzjer dobierze nam idealny odcień, który do tej pory wykluczamy. Należy też wiedzieć, że przejście z ciemnych włosów do na przykład jasnego brązu lub ciemnego blondu jest możliwe tylko w salonie fryzjerskim. W przypadku samodzielnej koloryzacji efekt może być niezadowalający, a i czasem nie uda się uzyskać takiego odcienia włosów w domu.

Samodzielna koloryzacja w domu

Taka koloryzacja jest możliwa, ale trzeba mieć w tym pewne doświadczenie i stosować się dokładnie do instrukcji. Wydłużenie któregoś z etapów może zniszczyć nam włosy lub zmienić ich odcień. Nie każdy ma taką wprawę, aby farbować włosy samodzielnie. Trzeba także mieć wiedzę, jak dobierać kolor farby do swojej urody. Czy wiesz do jakiego typu urody pasuje jasny brąz farba? Czy czerń pasuje każdemu? Dlaczego platyna najlepiej wygląda przy jasnej cerze? Doświadczony fryzjer wykonał setki koloryzacji i wie jakich efektów się spodziewać. W domu można wykonywać koloryzację półtrwałą czy zmywalną za pomocą szamponów, odżywek czy pianek koloryzujących. Daje to efekty mniej trwałe niż trwała koloryzacja, ale i nie wymaga takiej wprawy jak ta pierwsza. Dzięki takim produktom można uzyskać naprawdę dobre efekty bez konieczności farbowania włosów na stałe. Jeśli nie masz za dużo siwych włosów, pomyśl czy trwałe farbowanie jest Ci w ogóle potrzebne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabawki dla dzieci – co wpływa na rozwój?
Zabawki dla dzieci – co wpływa na rozwój?
Chcesz, by Twoje dziecko dobrze się rozwijało? Sprawdź, jakie zabawki mu się przydadzą. Mamy 3 propozycje!
Jak dbać o tatuaż?
Jak dbać o tatuaż?
Jak dbać o tatuaż? Odpowiednia pielęgnacja skóry w tym miejscu jest niezwykle ważna. W naszym artykule przedstawiamy krok po kroku jak dbać o tatuaż, aby cieszyć się jego trwałością i jakością przez wiele długich lat.
Jak działają grzejniki elektryczne ścienne i dlaczego są ekologicznym wyborem?
Jak działają grzejniki elektryczne ścienne i dlaczego są ekologicznym wyborem?
Dowiedz się, jak technologia grzejników elektrycznych ściennych przyczynia się do ochrony środowiska, oszczędzając energia i redukując emisję CO2.
Ostatnie wpisy