Co to jest ubezpieczenie OC najemcy?
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest ubezpieczenie OC najemcy?

Artykuł sponsorowany

Rzadko wynajęcie mieszkania kończy się w pełni pozytywnie. Wielu najemców stara się użytkować najmowany lokal zgodnie z oczekiwaniami wynajmującego, ciężko ich jednak uznać za przeważającą większość. Ludzie, którzy nie szanują cudzej własności, oznaczają dla wynajmującego spore koszty do pokrycia, przeważnie z własnej kieszeni, gdyż kaucja wniesiona przy podpisywaniu umowy wystarcza z reguły jedynie na pokrycie najmniejszych uszkodzeń. Ubezpieczenie OC najemcy jest dodatkowym rozszerzeniem ubezpieczenia nieruchomości i zarazem podstawowym wyborem dla wszystkich osób, które wynajmują swoje mieszkanie lub dom. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Ubezpieczenie OC najemcy – podstawowe i najważniejsze założenia

Ubezpieczenie OC najemcy stanowi podstawowe rozszerzenie ubezpieczenia nieruchomości, wybierane wyłącznie przez ludzi wynajmujących swój dom bądź mieszkanie. Fakt ten nie powinien dziwić. Koszty ponoszone przez wynajmujących są niewspółmiernie duże w stosunku do kaucji, którą wnoszą najemcy w trakcie podpisywania umowy najmu. Jej wysokość wynosi z reguły od 1 do 2 wysokości miesięcznego czynszu i wpłaca się ją w chwili przekazywania kluczy przez wynajmującego. Kaucja wystarczy do pokrycia podstawowych szkód, lecz nie do tych, które wymagają zaangażowania pracy specjalistów lub odkupu przedmiotów codziennego użytku.

Przed jakimi nieprzyjemnościami chroni ubezpieczenie OC najemcy?

Ubezpieczenie OC najemcy chroni wynajmującego przed szeregiem wielu uciążliwych ryzyk, których usunięcie może wiązać się z naprawdę dużymi wydatkami. Warto wyróżnić wśród nich:

  • uszkodzenie podłóg,
  • zniszczenie lamp i sufitów,
  • zniszczenie sprzętu elektronicznego i elektrycznego, w tym AGD i RTV,
  • dewastację mebli,
  • i wiele innych.

Większość ryzyk została wyszczególniona w polisie ubezpieczeniowej, w której znajduje się dokładna informacja na temat ich zakresu oraz ewentualnych wykluczeń. Na szczęście nie jest ich wiele. Kupując OC najemcy oraz ubezpieczenie domu online, koniecznie zwróć uwagę na ich listę, która powinna wyczerpać wszelkie obawy związane z podpisaniem korzystnej umowy. Z całą pewnością znajdzie się w niej informacja dotycząca maksymalnej liczby skorzystania z pomocy w skali roku, wysokości kosztów własnych podczas wypłaty odszkodowania (franszyza) oraz informacja na temat braku odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego w razie kradzieży ruchomości.

Ubezpieczenie OC najemcy – niska cena, niskie ryzyko

Ubezpieczenia to produkty finansowe przeznaczone dla odpowiedzialnych osób, które nie chcą w razie wystąpienia żadnej szkody naruszać swojego budżetu domowego. Części z nich oczywiście nie opłaca się zgłaszać ubezpieczycielowi, głównie z uwagi na franszyzę, podczas gdy inne mogą pociągać za sobą bardzo wysokie koszty ich usunięcia. Dobrze jest zatem zdecydować się na ubezpieczenie swojego domu i mieszkania, a przy tym także dodać do polisy dodatkowe rozszerzenia, takie jak opisane w niniejszym tekście ubezpieczenie OC najemcy.

Fot.: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobre jakościowo szambo betonowe dla swojego domu?
Jak wybrać dobre jakościowo szambo betonowe dla swojego domu?
Rozważasz zakup szamba betonowego? W naszym poradniku dowiesz się, jakie czynniki brać pod uwagę, aby idealnie spełniło ono twoje potrzeby.
Jak wybrać odpowiednie wkręty ciesielskie do drewna TORX dla swojego projektu dachu?
Jak wybrać odpowiednie wkręty ciesielskie do drewna TORX dla swojego projektu dachu?
Dowiedz się, jak kluczowe cechy wkrętów TORX mogą wpłynąć na sukces Twojego projektu budowy dachu. Zrozum, jakie aspekty są ważne przy wyborze wkrętów ciesielskich do drewna.
Jak wybrać odpowiednie pokrycie podłogowe dla twojego domu: przewodnik krok po kroku
Jak wybrać odpowiednie pokrycie podłogowe dla twojego domu: przewodnik krok po kroku
W tym poradniku krok po kroku dowiedz się, jak wybrać odpowiednie pokrycie podłogowe do swojego domu. Znajdź idealne rozwiązanie, aby podkreślić styl wnętrza i zaspokoić potrzeby funkcjonalne.
Ostatnie wpisy