Slow travel

Dokąd pojechać w podróż poślubną?

Artykuł sponsorowany

Podróż poślubna to wydarzenie, na które czeka wiele młodych par – w końcu to często najpiękniejsze wakacje w życiu! Jednak jaki kierunek wybrać na tę wyjątkową podróż? Przedstawiamy kilka naszych wyjątkowo romantycznych miejsc, w które możecie wybrać się w podróż poślubną!

Podróż poślubna to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Dokąd pojechać w podróż poślubną? Jakie kierunki warto wpisać na swoją bucket list? 

Malediwy

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków, jeśli chodzi o podróż poślubną, są bez wątpienia Malediwy. Jest to miejsce rodem z prawdziwej bajki, które z pewnością zachwyci każdego. Malediwy oferują bowiem zapierające dech w piersiach widoki oraz zachwycającą pogodę. Czego jeszcze możecie spodziewać się po tej destynacji?

Wyspy malediwskie to między innymi raj dla pasjonatów nurkowania. Nurkując, będziecie mieli okazję zobaczyć rafy koralowe, tunele podwodne, a także wiele gatunków zwierząt. Co więcej, będziecie mogli zobaczyć również rajskie plaże i roślinność, a także monumentalne buddyjskie świątynie. 

Seszele

Równie kuszącą propozycją są wycieczki na Seszele. Jest to wspaniałe miejsce na błogi relaks i podziwianie wspaniałej przyrody. Na Seszelach znajdziecie przede wszystkim piękne plaże, zachwycające lasy równikowe, rafę koralową. Wycieczka na Seszele to także gwarancja genialnej pogody – z takiej podróży z pewnością wrócicie opaleni i wypoczęci!

Jedną z największych atrakcji Seszeli jest z pewnością  rezerwat przyrody Valle de Mai Nature, który został w 1983 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam rosną Coco de Mer, czyli wyjątkowe palmy z owocami o niezwykłych kształtach i największymi na świecie nasionami.

Zambia

Warto rozważyć także Zambię. Wycieczki do Zambii to doskonała propozycja przede wszystkim dla wszystkich, którzy chcą poznać magię Afryki oraz afrykańskiego safari. Tutaj z pewnością nie będziecie się nudzić!

Ogromną atrakcją Zambii jest Wodospad Wiktorii, czyli jeden z największych i najwspanialszych wodospadów świata. Warto odwiedzić także Park Narodowy Dolnej Zambezi, Park Narodowy Południowej Luangwy oraz stolicę kraju, czyli Lusakę.

Maroko

Dla wszystkich fanów arabskich klimatów wspaniałą propozycją będą zaś wycieczki do Maroko, a w szczególności do Marrakeszu oraz Casablanki. Zobaczycie tam ogrom historii i kultury oraz spróbujecie prawdziwego arabskiego życia. 

Największą atrakcją Maroko, a konkretniej Marrakeszu jest oczywiście medyna, czyli najstarsza dzielnica miasta częściowo otoczona murami. W 1985 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Fot.: Upgraded Points/unsplash.com

Studentka komunikacji wizerunkowej i była modelka. Z kariery na wybiegu zrezygnowała na rzecz pisania, ale moda wciąż pozostała jej pasją. Od lat fanka Carrie Bradshaw i ekstrawaganckich stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *