Slow travel

Co zabrać w góry?

Artykuł sponsorowany

Wyjazd w góry to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu na łonie natury, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Jednak warto pamiętać, że do takiego górskiego wypadu należy odpowiednio się przygotować. Podpowiadamy więc, co koniecznie trzeba zabrać ze sobą w góry, aby wyjazd był nie tylko przyjemny, ale także bezpieczny.

Odzież i obuwie górskie

Przygotowania do wyjazdu w góry warto zacząć od kompletowania swojej garderoby. Bardzo ważne są tutaj zarówno ubrania, jak i buty, dzięki którym wycieczka będzie przebiegać znacznie przyjemniej. Jak jednak wybrać prawidłowe ubrania i buty w góry?

Latem górskie ubrania powinny być przede wszystkim lekkie i odprowadzające pot. Postaw na naturalne i miękkie tkaniny, w których wygodniej Ci będzie pokonywać kolejne kilometry pod górę. Pamiętaj jednak, że pogoda w górach lubi być zmienna, a temperatury często różnią się od siebie na dole i tuż przy samym szczycie. Dlatego też nawet jeśli na początku szlaku panuje upał, to nie zapomnij zabrać ze sobą kurtki chroniącej przed wiatrem lub ciepłej bluzy. Podczas długiej i męczącej wycieczki przydatna może okazać się również bielizna termiczna.

Bardzo ważne są oczywiście buty górskie. Najlepiej zainwestować w te profesjonalne, które będą odpowiednio trzymać Twoją nogę, a także uchronią Cię przed obtarciami, pęcherzami i potencjalnymi skręceniami kostki. Dobrym wyborem będzie także model wodoodporny.

Prowiant oraz napoje

Wybierając się na wycieczkę górską, koniecznie zabierz ze sobą pożywne przekąski oraz odpowiednie ilości płynów. Pamiętaj, że piesze pokonywanie szlaku wiąże się ze sporym wysiłkiem, dlatego też koniecznie należy mieć pod ręką coś, co pomoże uzupełnić Ci energię. Świetnie sprawdzą się tutaj batony energetyczne, sezamki, gorzka czekolada oraz kanapki z pełnowartościowego pieczywa z dodatkiem warzyw. Pamiętaj też o płynach. Podstawą z pewnością będzie woda, a w szczególności woda Vytautas. Zabierz też ze sobą termos z herbatą, aby ogrzać się, kiedy zrobi się chłodniej oraz z kawą, aby nieco podładować swoje baterie.

Sprzęt do oglądania zwierząt

Wypad w góry to także doskonała okazja do oglądania zwierząt w swoim naturalnym otoczeniu. Warto więc zabrać ze sobą sprzęt, który Ci to umożliwi. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem będzie klasyczna lornetka. Dzięki niej będziesz w stanie podziwiać zwierzęta przebywające w oddali oraz te wyjątkowo płoche. Jeśli szukasz idealnej lornetki dla siebie lub innego sprzętu do hobbystycznej obserwacji zwierząt, to koniecznie odwiedź internetowy sklep myśliwski.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tyler Lastovich

Studentka komunikacji wizerunkowej i była modelka. Z kariery na wybiegu zrezygnowała na rzecz pisania, ale moda wciąż pozostała jej pasją. Od lat fanka Carrie Bradshaw i ekstrawaganckich stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *