Slow life

Wieczór panieński w stylu slow

Fot. Ibrahim Boran/Unsplash.com

Ciekawe, niebanalne i oryginalne – aktualnie organizowane wieczory panieńskie w stylu slow cieszą się ogromną popularnością. Podpowiadamy, jak bawić się w gronie przyjaciółek, by zapamiętać ten czas na całe życie. 

Gdzie zaplanować wieczór panieński w stylu slow?

Na wieczór panieński z niecierpliwością czeka niemal każda panna młoda. To bardzo miły zwyczaj pożegnania się ze stanem panieńskim w gronie najbliższych przyjaciółek i warto zadbać, by był źródłem niezapomnianych przeżyć i wspomnień.

Wiele zależy od kreatywności organizatorek, czyli przede wszystkim świadkowej oraz pozostałych uczestniczek. Podczas planowania należy pamiętać, że ma być przede wszystkim udany dla przyszłej żony i dopasowany do jej osobowości, charakteru i zainteresowań. Nie zawsze musi się to wiązać z imprezą w tłocznym klubie, występem striptizera czy odwiedzeniem wielu knajp i litrami alkoholu. Jedne preferują szalone rozrywki, inne wprost przeciwnie.

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się wieczory panieńskie w stylu slow. Co to oznacza? Wyjazd poza miasto, przeważnie na cały weekend, a nie tylko wieczór – do wynajętego domku, pensjonatu, dworku czy hotelu. Sielski klimat w żadnym razie nie sprawi, że będzie nudno czy cicho. Świetnym kierunkiem będzie nie tylko wieś, ale też jezioro, góry czy nad morze. Tutaj – w zależności od preferencji – można wypocząć w spokoju lub nieco bardziej aktywnie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też tak zwane garden party, czyli przyjęcie w ogrodzie, które nie tylko zachwycają piękną scenerią, ale też umożliwiają spędzenie czasu i rozmowy do rana. Ciekawe będzie też zorganizowanie pikniku.

Sesja zdjęciowa

Przyszła panna młoda niewątpliwie ucieszy się z fotografii, na których będzie uwieczniony ten wyjątkowy babski czas. Sesja zdjęciowa w stylu slow ukazuje emocje, łapie chwile, bez nadętego pozowania i sztuczności. Ma być przede wszystkim dobrą zabawą, pełną naturalności i niewymuszonych uśmiechów.

Warsztaty

W ostatnim czasie furorę robią różnego typu warsztaty – szycia, szydełkowania, tworzenia kosmetyków naturalnych, makijażowe, fryzjerskie, gotowania, tańca czy sommelierskie. To doskonała atrakcja wieczoru panieńskiego, podczas której można nie tylko spędzić miło czas, ale też nauczyć się czegoś nowego lub udoskonalić posiadane już umiejętności.

Gry i zabawy

Wieczór panieński w stylu slow to również gry i zabawy w gronie przyjaciółek. Są świetnym sposobem na urozmaicenie tego czasu, gdzie z pewnością nie zabraknie śmiechu i wesołych momentów. Oczywiście najpopularniejszą jest test wiedzy o narzeczonym, ale też test na żonę, zabawa na poznanie się bliżej typu „jeszcze nigdy nie…” czy zakazane słowa, których nie można używać albo „prawda czy wyzwanie”. Można też pokusić się o gotowe gry planszowe. Wiele kobiet przy okazji tychże zabaw decyduje się też na domowe SPA – peelingi, maseczki, olejki i kremy.

Interesującą alternatywą jest też wycieczka rowerowa, przejażdżka na wrotkach lub hulajnodze, chociaż tutaj trzeba uważać, by nie zrobić sobie krzywdy, czy nie narobić sobie siniaków.

Absolwentka studiów podyplomowych z marketingu internetowego, wieloletnia dziennikarka i copywriterka. Pisanie jest jej pasją i chce stale rozwijać się w tym kierunku. Czuje satysfakcję, gdy może dzielić się swoją wiedzą z innymi. Prywatnie aktywna mama dwójki córeczek, którym stara się wypełnić czas świadomą zabawą, oraz wielka miłośniczka książek i seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *