Marki

Polskie marki obuwnicze o światowym zasięgu. Te brandy trzeba znać!

Fot. Rachel Claire/Pexels.com

Produkują je zarówno małe zakłady obuwnicze, jak i rzemieślnicze manufaktury, a mowa oczywiście o butach. Co więcej, cenione na świecie marki obuwnicze wywodzą się z Polski. Znasz je?

Co sezon to inny fason, ale też forma i kolor. Tradycyjne szpilki, jesienno-zimowe kozaki, wiosenne sandałki, a może klapki na lato. Rynek obuwniczy nie stoi w miejscu i wciąż prężnie się rozwija. A co więcej, renomę na świecie zyskują też polskie firmy produkujące obuwie. Wybraliśmy dla Was w zestawieniu 5 polskich marek obuwniczych, które naszym zdaniem koniecznie trzeba znać!

Polska marka obuwnicza 7mil

Nie wszyscy wiedzą, że marka 7mil należy do polskiego producenta obuwia. Jakie są buty proponowane w jej asortymencie? Przede wszystkim charakteryzują się one nowoczesnym, ale przy tym nie krzykliwym, a niezwykle minimalistycznym designem. Obuwie jest dokładnie wykończone i wykonanie z wysokiej klasy naturalnej skóry. 7mil idzie z duchem czasu i daje swoim klientom możliwość wykonania obuwia na podstawie własnego projektu. Marka oferuje szeroki wybór obuwia damskiego – od botek, kozaków, balerin po mokasyny, trzewiki, sandały czy sztyblety. Bardzo często na stronie internetowej 7mil pojawiają się też spore rabaty na wybrane modele obuwia. Więc warto śledzić, co się tam dzieje!

Wojas – znany nie tylko w Polsce

Marka Wojas jest niewątpliwie jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm rodzinnego producenta obuwia. Istnieje już 31 lat (powstała w 1990 roku). Wówczas jej założyciel Wiesław Wojas zaczął szyć w zakładzie w Nowym Targu buty na miarę. Z biegiem lat obuwnicza oferta marki zaczęła się rozrastać, a dziś proponuje swoim klientom niezwykle szeroki wybór skórzanych butów damskich, męskich czy dla młodzieży. Co ciekawe, to Wojas dostarcza specjalistyczne obuwie między innymi dla wojska i służb straży granicznej. Buty z kolekcji naszej rodzimej marki można kupić za granicą, w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Irlandia czy Rosja.

Ryłko – firma uwielbiana w kraju i poza nim

Ryłko to również znana polska marka obuwnicza. Początki firmy nie były łatwe, jak to w większości przypadków bywa. Jej założyciel – Stanisław Ryłko – w połowie lat 60. XX wieku otworzył niewielki zakład szewski w Kalwarii Zebrzydowskiej. Firma na początku produkowała tylko obuwie męskie, ale już w następnej dekadzie dodała do swojej oferty też buty damskie. Dziś to bardzo dobrze prosperująca polska marka obuwnicza, która cechuje się najwyższej jakości butami ze skóry. Produkty są eksportowane do Estonii, na Litwę czy do Rosji. Ale najważniejszy jest fakt, że poszczególne etapy produkcji mają miejsce w Polsce.

Gino Rossi także pochodzi z Polski

Choć nazwa marki bardziej wskazywałaby na to, że obuwie pochodzi od włoskiego producenta, to jest jak najbardziej polską marką – wzięła swoją nazwę od nazwiska jednego z jej producentów. Buty Gino Rossi w większości powstają w fabryce obuwia w Słupsku. Również tam jest zlokalizowana główna siedziba firmy, ale jej pierwszy markowy sklep powstał w 1994 roku w Sopocie. Kolekcję obuwia dla tej marki stworzył między innymi znany polski projektant na co dzień pracujący z osobami kina, teatru czy powszechnie pojętych mediów – Tomasz Ossoliński. Obuwie marki Gino Rossi jest na przykład dostępne w sieci sklepów obuwniczych CCC.

Badura – „styl zaczyna się od butów”

Tę markę założył w 1979 roku Zdzisław Badura, który uchodzi też za propagatora hasła mówiącego, że styl zaczyna się od butów. Jakie są buty proponowane przez tę firmę? Bardzo stylowe, co jest wynikiem perfekcyjnego wzornictwa, ale też trwałe, bo wykonane z wysokiej jakości materiałów. Część produkcji obuwia wciąż wykonywana jest ręcznie, co świadczy też o niezwykłym kunszcie. Ręcznie na przykład powstają wszystkie modele z licowej skóry crust.

Dziennikarka i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Uwielbia modę, dobre książki i spacery po lesie. Nie wyobraża sobie weekendu bez wypadu za miasto. Wolne chwile najchętniej spędza z rodziną - mężem i synami, z którymi nigdy się nie nudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *