Odpowiedzialne zakupySlow fashion

Jak kupować dobrej jakości obuwie?

Artykuł sponsorowany

Prawie każda kobieta to zna: wymiana obuwia co sezon, rozchodzenie nowych butów, czyszczenie szpilek przed ważną imprezą i uważne oglądanie pasków od sandałków w poszukiwaniu śladów zużycia. Jak kupować buty, które starczą na lata? 

Skąd wziąć wytrzymałe buty?

Na rynku znajduje się wiele marek, które obiecują służenie ich produktów przez lata, a szybko okazuje się, że po jednym sezonie buty są do wyrzucenia. Zazwyczaj dotyczy to obuwia letniego – na przykład sandałki damskie są lekkie i zdecydowanie delikatniejsze niż zimowe kozaki czy górskie buty trekkingowe. Warto więc sugerować się – zamiast słowami marki – słowami zadowolonych klientów. Sprawdzaj opinie o produktach, które zamierzasz kupić, oglądaj zdjęcia wrzucane do Internetu i uważnie czytaj zasady dotyczące gwarancji. Dzięki takim rozwiązaniom masz dużą szansę znaleźć model, który będzie Ci odpowiadał i nie zniszczy się po kilku tygodniach noszenia.

Jak uchronić się przed ciągłym czyszczeniem?

Kiedy masz już markę i model, które Cię interesują, przychodzi czas na kupno. W przypadku dużych okazji kolor butów jest uzależniony od sukienki, którą założysz – bo przecież szpilki powinny pasować do całej stylizacji i doskonale ją uzupełniać. Na szczęście, kiedy szukasz butów na lata, w grę wchodzą praktyczne względy: a więc kolor, który będzie uniwersalny i krój, który nie wyjdzie z mody. Jeśli masz taką możliwość, kupuj buty w ciemnych kolorach – zdecydowanie łatwiej utrzymać je w dobrym stanie niż białe i kremowe egzemplarze! A poza tym, przecież czarny pasuje do wszystkiego.

Jak dbać o buty podczas używania?

Obuwia nie wystarczy kupić, wrzucić do szafy i zapomnieć. Należy o nie dbać. Przede wszystkim używaj go zgodnie z przeznaczeniem: trampki nie nadają się do biegania, a buty sportowe do chodzenia po górach. Sandałki na słupku będą doskonałym wyborem na imprezę, ale nie sprawdzą się na plaży. Nie wrzucaj butów do pralki (producent nie odpowiada za uszkodzenia, które powstaną w ten sposób), czyść je ręcznie i zostawiaj do wysuszenia w pokojowej temperaturze. Żeby nie straciły kształtów, wypełnij je gazetami. Staraj się też stosować do zaleceń producenta w kwestii impregnacji i czyszczenia.

Fot. Syed Hussaini/unsplash.com

Początkująca copywriterka, studentka farmacji. Czas wolny lubi spędzać na czytaniu fantastyki i książek popularnonaukowych, zwłaszcza dotyczących tematów okołomedycznych i psychologicznych.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *